Ana sayfa Donanım Yeni Apple iMac’ler

Yeni Apple iMac’ler

0

Yepyeni iMac”ler piyasaya sunuldu

Apple, 5 Mayıs 2011, sabah saatlerinde yeni iMac modellerinin piyasaya sunulduğunu açıkladı. All-i-one teknolojisi, yeni FaceTime HD kamera, yüksek hızlı Thunderbolt, çığır açan yeni nesil dört çekirdekli işlemciler, yeni ve güçlü grafikler yeni iMac”lerin özelliklerinden bazıları olacak. Yeni iMac modelleri yüzde 70″e kadar daha hızlı grafik performansı sergileyecek.

Apple’ın başkan yardımcısı Philip Schiller: “Müşterilerimiz iMac”in muhteşem görüntüsüyle alüminyum dış yapısını ve hepsi bir arada tasarımını seviyordu bizde bunlardan yola çıkarak yeni nesil dört çekirdekli işlemciler, güçlü grafik, Thunderbolt teknoloji ve FaceTime HD kamerayla dünyanın en iyi masaüstü bilgisayarını yaptık.” dedi.
 

Yeni iMac all-i-one”lar dört çekirdekli 3.4 GHz Intel Core i7 işlemcilere sahip olacaklar. Bunun yanı sıra i5 işlemci seçeneği de müşterilere sunulacak. Bu yeni nesil işlemciler, inanılmaz duyarlı bir bilgisayar deneyimiyle yüksek performanslı video kodlama özelliklerini kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca kod çözme için yeni ve güçlü bir medya motoruyla entegre bellek denetleyici yeni iMac”lerin donanımları içinde yer alıyor. Yeni AMD Radeon HD grafik işlemcilerle donatılmış yeni iMac”ler güçlü grafiklere sahip bir all-in-one masaüstü anlamı taşıyacaklar. ABD”de perakende mağazalar ve Apple.com üzerinden satışına başlanan yeni iMac”ler yakında Türkiye pazarında yer alacak. ABD satış fiyatları ise açıklandı:1199USD-1999 USD arası.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here