Ana sayfa Haber Yeni Android Oreo zil sesleri, duvar kağıtları, alarm ve bildirim tonları

Yeni Android Oreo zil sesleri, duvar kağıtları, alarm ve bildirim tonları

0

Google dün itibariyle yeni işletim sistemi Android 8.0 Oreo”yu tanıttı. Bugünden itibaren Google”ın en yeni işletim sistemine ait duvar kağıtları, zil sesleri, bildirim tonları ve alarm tonları gün ışığına çıktı. Tüm bunlarla ilgili bağlantıları yazımızın sonunda bulabilirsiniz. Toplamda 4 adet bağlantı mevcut. İlginizi çeken şeyleri bu bağlantılardan yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte duvar kağıtlarının bütünüyle yeni olmadıklarını aklımızda bulundurmakta fayda var. Zira bir kısmı Android 7.0 Nougat versiyonunda da mevcuttu.

Fakat eğer ilgi alanınız daha çok yeni zil esleri, bildirim tonları ya da alarm tonları üzerine yoğunlaşıyorsa, şanslısınız. Android 8.0 Oreo, bir çok yeni dosya ile birlikte geliyor. Bu dosyaların hepsi aşağıda sıkıştırılmış dosyalar olarak bulunuyorlar. Bununla birlikte Android 8.0 Oreo, tasarım açısından Android”e çok büyük değişiklikler getirmemiş. Ama bir dizi yeni özellikler de yok değil. Tasarım tarafında en büyük değişiklik bildirim metni renk tonunda gerçekleşiyor. Zira bazı renk değişiklikleri dahilinde bildirimler daha belirgin hale gelmiş. Aynı zamanda bildirim simgelerine getirilen bazı yeni animasyonlar da mevcut. Bu ve bunun gibi değişiklikler haricinde işletim sisteminin kalanı daha önce ne ise, o. Yüzeysel tasarım değişikliklerinin yanında Android 8.0 Oreo ile birlikte “resim içinde resim” modu da eklentilere dahil oluyor. Bu mod ile bir uygulamayı ekranınızda küçük bir pencere içerisinde çalıştırabiliyorsunuz. Böylece örneğin Youtube ekranınızın sağ üst köşesinde video görüntülemeye devam ederken, siz de Google+”da ne olup bittiğine göz atabiliyorsunuz.

 

Resim içinde resim moduna ek olarak Google aynı zamanda bazı yeni batarya ile ilgili geliştirmeler de gerçekleştirmiş. Böylece arka planda bataryanızı sömüren uygulamalar otomatik olarak kapatılıyorlar. Ya da en azından kısıtlanabiliyorlar. Bildirim noktaları da aynı zamanda bu güncelleme ile birlikte geliyor. Bu noktalar sadece bildirim aldığınızda uygulama simgesinin üzerine bir nokta koymak suretiyle sizi bilgilendirmekle kalmıyor, aynı zamanda artık ilgili uygulama simgesinin üzerine uzun süreli basarak yeni bildirimle ilgili kısa bir özet alabiliyor, hatta bildirimi oradan açabiliyorsunuz.

Genel itibariyle yapılan değişiklikler bu yönde. Yazımızın başında bahsettiğimiz dosyaları ise aşağıda  bulabilirsiniz.

YüKLEMELER

Android 8.0 Oreo Duvar Kağıtları

Android 8.0 Oreo Zil Sesleri

Android 8.0 Oreo Bildirim Tonları

Android 8.0 Oreo Alarm Tonları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here