Ana sayfa Haber Yeni Amazon Fire HD 10 Tabletlerinde 1080p ekran ve fiyat indirimi

Yeni Amazon Fire HD 10 Tabletlerinde 1080p ekran ve fiyat indirimi

0

Amazon bugün yaptı açıklamayla yeni amiral gemisi “Fire” tabletini duyurdu. Yeni tablet kullanıcıların bir süredir talep ettikleri HD 1080p ekrana sahip. Amazon bir adım daha öteye giderek tabletin fiyatında indirim uyguladı. Pahalı olmayan bir tablet arayışı içerisindekilerin bu tablete göz atmalarında fayda var.

Yeni Fire HD 10 tabletinin ekran büyüklüğü 10.1 inch olmakla birlikte 1080p HD IPS LCD ekrana sahip. Firmanın söylediğine göre cihaz, bir öncekinden iki kat daha fazla RAM kapasitesine sahip olduğu için, %30 oranında daha hızlı.

Bu model, quadcore işlemci ile çalışan ilk özel model olacak. 2 GB RAM ve 32 GB hafızaya sahip olan cihazın aynı zamanda 64GB dahili hafızası olan versiyonu da var. Aynı zamanda microSD kart desteği de bulunuyor.

Amazon yeni Fire HD 10 tabletinin 10 saate kadar karma batarya ömrünün olacağı konusunda teminat veriyor. Aynı zamanda yapılan dayanıklılık testlerine göre cihaz, 10.5 inch iPad Pro”dan daha dayanıklı.

Arkada 2 megapixel”lik kamera bulunduran cihaz, 720pixel kayıt yapabiliyor. Görüntülü arama içinse önde bir adet VGA kamera bulunuyor. Aynı zamanda kısmen harmanlanmış bir Android versiyonu yüklü olan cihazın işletim sistemine Amazon”un yaptığı değişiklikler dahilinde bazı özelleştirmeler getirilmiş.

Tüm bunların yanında elle müdahale olmadan da kullanılabildiği için aynı zamanda Echo hoparlörü olarak da kullanılabiliyor. Kullanıcılar akıllı cihazlarının kontrolü için komutlar verebilir, zaman ayarlı kurulumlar yapabilir, internet üzerinde arama motorları üzerinden arama yapabilirler.

Yeni Amazon Fire HD 10 tabletinin başlangıç fiyatı 150$. Yani önceki modelden yaklaşık 80$ daha ucuz. Yeni tabletler 11 Ekim”de gönderilmeye başlanacaklar.

Bilgi için buraya tıklayarak Amazon”un sitesine geçebilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here