Ana sayfa Haber Yeni alınan patente göre Microsoft”un katlanabilir Surface telefonu hala yaşıyor!

Yeni alınan patente göre Microsoft”un katlanabilir Surface telefonu hala yaşıyor!

0

En son çıkardığı üst seviye akıllı telefonları Lumia 950 ve 950 XL olan Microsoft, akıllı telefon pazarında donanım üreticisi olarak daha fazla yer almayacağını açıklayıp çekilmesini resmileştirmişti. Bu çekilmenin ardından bir süre Microsoft Mobile işletim sisteminin geliştirilmesine odaklanan firma, bundan da vazgeçmiş gibi görünüyordu. 

Microsoft patent

Win Central tarafından ortaya çıkarılan yeni bir patente göre çok konuşulan Surface Phone, Microsoft’un yeni hayali akıllı telefonu, katlanabilir bir cihaz olarak hayatlarımıza girebilir. ZTE Axon M gibi katlanabilir yapıda bir cihazla ilgili olan patent, kamera kısmına özellikle odaklanıyor. Sistemde kameranın lensi bir tarafta yer alırken elektronik donanımı diğer tarafta yer alıyor. Cihazın kamerası tablet modundayken kullanılamıyor ancak kapatıldığında parçalar manyetik olarak birleşiyor ve işlevsel hale geliyor. Cihaz tablet modundayken ise iç donanımı korumak için mekanik bir kapak açıklığı dolduruyor. 

Microsoft patent

Microsoft’un geçen günlerde yeni açtığı pozisyon, Qualcomm ve Intel çipsetlerde tecrübeli birini aradığını gösteriyor. Bu tecrübe muhtemelen bir mobil cihazı işaret ediyor. Spekülasyonlar arasında cihazın Andromeda, yani Windows’un ARM destekli versiyonunu çalıştıracağı yer alıyor. Bu sayede cihaz masaüst seviye uygulamaları çalıştırma kapasitesine sahip olacak. 

Surface Note konsept görseli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here