Ana sayfa Haber Yedek anahtar derdine son.

Yedek anahtar derdine son.

0

Evinizin anahtarlarını işyerinizde unuttunuz ve çoktan kapandı mı? Ya da daha kötüsü, kaybettiniz ve nerede olduğuna dair en ufak bir fikriniz yok mu? Açık çilingir bulamazsanız, sakın ha komşunun balkonundan sizinkine atlamaya kalkmayın! Daha kolay ve teknolojik bir çözüm var :

Ev, yazlık, ofis gibi anahtarlarınızın fotoğraflarını çekiyor ve bunları KeyMe isimli uygulamayı kullanarak bulut sürücüye yüklüyorsunuz. İhtiyacınız olduğunda ise aynı uygulamadan “yazdır” butonuna dokunuyorsunuz, modellenmiş olan anahtar saniyeler içinde metalden kesilerek, size gönderiliyor. Ya da -şimdilik sadece ABD’nin bazı şehirlerinde- sokaklardaki kiosk makinelerinden, anahtarınızı üretip alabiliyorsunuz.

Kısacası KeyMe, parolalarınız için kullandığınız “Unuttum, yeni parola oluştur.” seçeneğinin gerçek hayattaki hali… 

Aklınıza hemen güvenlik endişeleri gelebilir. Birincisi; KeyMe kioskları parmak iziyle sizi tanıyor ve sizden başkasının anahtarlarınıza ulaşmasına izin vermiyor. İkincisi; otopark değnekçilerinin ya da valelerin anahtar kopyalama riskine karşı, otomobil anahtarı kopyalamak ve oluşturmak mümkün değil. Ve üçüncüsü; eğer evinizin anahtarları gerçekten çalındı ya da kayboldu ise, bunu KeyMe’ye bildirdiğinizde, eğer sisteme sizin anahtarınız bir başkası tarafından yüklenir ve kopyalanırsa, hemen sizi bilgilendiriyor.

Kötü haber; KeyMe henüz Türkiye’ye hizmet vermiyor.

keyme

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here