Ana sayfa Haber Yaşamdan Fotoğraf Sergisi İstanbul”da…

Yaşamdan Fotoğraf Sergisi İstanbul”da…

0
Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı ömer Serkan Bakır”ın daha çok 1999 yılından sonra çektiği fotoğraflarından oluşan “Yaşamdan” adlı fotoğraf sergisi, dünyanın batısından doğusuna geçişi insan fotoğrafları üzerinden bizlere anlatıyor. Sergi, 23 Mart – 19 Nisan 2013 tarihleri arasında Fototrek Fotograf Merkezi – Canon Galeri”de açık kalacak.

 

Dünyanın batısında Amerika”dan doğusunda Kamboçya”ya uzanan geniş bir yelpazede çalışan sanatçı, “Yaşamdan” adlı fotoğraf projesi için 13 yıldır fotoğraf çekmeye devam ediyor. Projede şimdiye kadar 26 ülkeyi fotoğraflayan ömer Serkan Bakır, bu sergisinde ise 18 ülkeden çeşitli fotoğraf karelerine yer veriyor.

Kısa bir süre önce yine “Yaşamdan” fotoğraf projesi için dünyanın en büyük dini festivali olma özelliğini taşıyan ve 12 yılda bir Hindistan”ın Allahabad kentinde düzenlenen Kumbh Mela”yı fotoğraflayan ömer Serkan Bakır, bu çekimlerinden de bazı kareleri bu sergide paylaşacak. 55 gün süren Kumbh Mela Festivali, Hindistan”ın en önemli dini festivali olarak kabul ediliyor. 2001 yılındaki festivale 40 milyondan fazla kişinin geldiği, 2013″dekine ise 50 milyondan fazla Hindu”nun katıldığı bildiriliyor.

“Yaşamdan” Fotoğraf Sergisi – ömer Serkan Bakır
23 Mart – 19 Nisan 2013
Fototrek Fotograf Merkezi– Canon Galeri
Adres: İstiklal Cad. Galatasaray Han No: 120 Kat 2A Beyoğlu – İstanbul

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here