Ana sayfa Haber Yaşam savaşı veren HTC”den blok zinciri tabanlı telefon

Yaşam savaşı veren HTC”den blok zinciri tabanlı telefon

0

HTC kısa bir süre önce iPhone 6 parçalarını kullanarak reklamını yaptığı, pek de satın alınır gibi olmayan yeni öncü modeli U12 adlı telefonu duyurmak üzere. Fakat gördüğümüz kadarıyla firma, kaçınılmaz kıyametini ertelemek için son bir hamle daha yapmanın peşinde. Dünyanın ilk yerel blok zinciri telefonunu çıkaracağı anlaşılan firmanın yeni modeliyle ilgili tuhaf olan şey, herhangi bir sızıntı ya da görselin bugüne değin hiç yayınlanmamış olması. Konuyla ilgili tek bilgi, HTC”den Phil Chen”in medyaya sessiz sedasız gönderdiği duyuru oldu.

HTC aylardır telefon satabilmek için ölümüne mücadele veriyor. Google”ın HTC”yi satın almasından sonra mobil departmanının kapatılacağı düşünülüyordu aslında. Fakat henüz tam olarak gerçekleşmedi bu beklenti. Dünyanın ilk Android telefonunu yapan HTC, kısa bir süre sonra ilk Google Nexus markayı da üretmeyi başarmıştı. Aynı zamanda ilk Facebook telefonu da üreten firma, 4G LTE e Wi-Max teknolojileri birkaç yıl önce piyasaya çıktığında sadece bir değil, iki farklı 4G telefon modelini üretmişti bile. Tüm bunların yanında henüz kimsenin başaramadığı zamanlarda HTC çift lensli kamerayı tanıtmıştı piyasalara. Sonrasında da ilk Pixel telefonların üretimine başlamıştı.

Tüm bu nedenlerden ötürü HTC”nin yeni blok zinciri tabanlı modeli Exodus”ın, türüne özgü ilk telefon olması bizi şaşırtmamalı.

Medium”a açıklama yapan Chen, HTC”yi blok zinciri ve kripto para sektörüne odaklayacağını söyledi.

Bitcon, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity gibi çeşitli blok zinciri teknolojilerini destekleyecek olan Exodus, Chen”in söylemiyle mobil deneyimi yeniden keşfedecek.

Chen yaptığı açıklamada “Kullanıcıların tarama geçmişi, kimlik bilgileri, yatırımları, birikimleri, eposta hesapları, mesajları gibi kendilerine özel verileri merkezi otoritelere ihtiyaç duymadan, gerçek anlamda koruyabilecekleri bir dünya görmek istiyorum. önümüzde yapılacak çok şey var ama, mevcut mobil donanımın yeni merkezi olmayan dünyamıza önemli katkıları olacağına inanıyorum” dedi.

Diğer bir deyişle bu cihaz Android üzerinde çalışmayacak. Exodus ile ilgili sahip olduğumuz tüm bilgi şimdilik bu kadar. iPhone ve Android”e rakip olacak yeni cihazla ilgili daha fazla detay verilene kadar beklemek zorundayız şimdilik.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here