Ana sayfa Makale Yarın Yokmuşçasına

Yarın Yokmuşçasına

0
DORUK BAYER
1982 İstanbul doğumlu. Orman Mühendisi. Biodizel ve geri dönüşüm sektöründe çalışıyor.

AYLİN GüNGöR
Aylin Güngör ?ehir Bölge Planlama (MSü) okudu. Açık Radyo’da çalışarak başlayan iş hayatına Time Out İstanbul, Vizyon Dergisi, Aktüel Dergisi, Picus, Radikal, Okuyanus Yayınları (“çocuk ve Sanat” kitabı), Ixir, Yeni Müzik-Superonline gibi çeşitli dergi ve yayınlarda devam etti. Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendiği Bant Dergisi dışında da fotoğraf ile ilgileniyor.

ERDEM TAŞDELEN
Erdem Taşdelen 1985’te doğdu. İstanbul’da yaşıyor. Daha önce Bern, Bonn ve Ankara’da yaşadı.
Sabancı üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunu. Fotoğraflarında, cinsellik politikası teması, tekinsiz bir gözetle(n)me hissi ve sürrealizmin sınırında rüyayı andıran durumlara sıkça rastlanır.

üç genç fotoğrafçıyı buluşturan farklı bir çalışma “Yarın Yokmuşcasına”. Fitilini Murat Germen”in ateşlediği bu proje, Germen”in Erdem Taşdelen”i araması ile başladı. Germen, Taşdelen”e sadece serginin kavram çerçevesini verdi: “Yarın yokmuşçasına…” Kavram sadece bir başlıktan ibaretti. Germen, Taşdelen”den ikinci sanatçıyı bulmasını ve bu kişiye eldeki bilgiyi aktarmasını rica etti; Taşdelen, Aylin Güngör”ü seçti. üçüncü sanatçıyı bulmak ise ikinci sanatçının görevi olacaktı ve Güngör, Doruk Bayer”i davet etti. Bu süreci, aynı zamanda, bir “kulaktan kulağa” oyunu olarak görmek de olası; ortaya atılan sözler kaynağa geri döndüğünde acaba ne olacak: Beklenen sonuç iyi iletişim anlamına mı geliyor; beklenmeyen ise, bir zenginlik mi yoksa kafa karışıklığı mı?

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here