Ana sayfa Mobil Yaratıcılar Nokia’da!

Yaratıcılar Nokia’da!

0

Türkiye”deki Nokia kullanıcılarına özel yerel uygulamalar yarışacak.

 

Mobil internet dünyasında gelişmeleri yönlendiren bir şirket olma hedefiyle yönlendiren ve yalnızca cihaz satan değil, cihazlarla birlikte navigasyon, müzik, mesajlaşma, ortam ve oyun alanlarında insanların hayatını kolaylaştıran ve renklendiren servisler de sunmak üzere hareket eden Nokia, bu doğrultuda dünyanın tüm uygulama geliştiricilerini davet ettiği bir yarışma başlattı.

Tüm dünyada küresel uygulamaların yarışacağı “Calling All Innovators 2010” yarışmasının Nokia Türkiye tarafından düzenlenen ayağında da Türkiye”deki Nokia kullanıcılarına özel yerel uygulamalar yarışacak. Nokia”nın zenginleşen geliştirme platformu seçenekleri, farklı yetkinliklere sahip geliştiricilerin Nokia cihazları için kolayca uygulama geliştirebilmelerini sağlıyor. Bu platformlardan Web Runtime ve Flash Lite, özellikle web ve zengin internet uygulama (RIA) geliştiricilerine mobil uygulama dünyasının kapılarını açıyor.

Yarışmada kazananlara verilecek ödül miktarını öğrenmek için sonraki sayfaya bakın

 

 

Nokia Türkiye tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kazanan yerel uygulama sahipleri, 1.”lik ödülü olarak 6,000 TL, 2.”lik ödülü olarak 3,000 TL, 3.”lük ödülü olarak da Nokia N97 mini gibi cazip ödüllerin sahibi olacaklar. Uluslararası yarışmada ise birinciye 30,000 ABD doları, ikinciye 15,000 ABD doları, üçüncüye 5,000 ABD doları ödül verilecek. Yerel değerlendirmede ilk üç yarışmacıya verilecek ödüllerin yanı sıra ilk 10’a giren uygulamaların sahipleri de Ovi Mağaza”da ücretsiz yayıncı hesabı açabilecekler.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here