Ana sayfa İnternet Yaratıcı CV ile İş Bulmak

Yaratıcı CV ile İş Bulmak

0

Rekabetin hayli yüksek olduğu iş hayatında, rakiplerin arasından fark edilebilmek ve işi kapmak içinyaratıcı CV tasarımlarıdeneyebilirsiniz.
 

özgeçmiş bilgileri içeren ve amacı işverenden davet almak olan “CV” iş arama sürecindeki en önemli ilk adımdır. İş görüşmesine çağrılmak, büyük ölçüde etkili bir özgeçmiş hazırlamaya bağlıdır. çünkü özgeçmiş, sizi işverene tanıtan ilk araçtır. Başarılı şirketler yeni fikirleri olan, yaratıcı ve kendi bakış açılarını zenginleştirecek kişileri tercih ediyor. Böyle olduğunu düşünenler ve CV’leriyle fark yaratmak isteyenler, meslekleriyle ilgili yeteneklerini de gösterebildikleri sıra dışı çalışmalar yapabiliyor.
 

 
Fark edilmek

Grafikerler, yazılımcılar, tasarımcılar, stilistler ve reklamcılar yaratıcı mesleklere örnek olarak gösterilebilir. Globalcv yönetim kurulu üyesi Ertan Kirik, özellikle bu mesleklere sahip olan kişilerin yaratıcı CV”yi denemelerinin oldukça faydalı olabileceğini söylüyor ve ekliyor; “İnternet ve sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte insanlar da yaratıcılıklarını daha kolay sergileyebilir oldular. Bu durumun en önemli kanıtlarından biri olarak iş başvurularını söyleyebiliriz. Hazırladıkları yaratıcı CV”ler sayesinde kolayca farkedilmeyi amaçlayan birçok kişi akla gelmeyecek yöntemlerle işverenleri etkilemeyi başarıyor.”

 

Satıştaki ürün: Philippe Dubost
İlginç CV örneklerine artık daha sık rastlıyoruz. Amaç elbette daha yoğun şekilde dikkat çekmek ve daha kolay iş bulmak. Bunun için yaratıcı kişilerin sınırları pek umursamadıkları ve kendilerini hayal gücünün uçsuz bucaksız yerlerine attıkları gözleniyor. Sonuç olrak ne mi oluyor? Daha fazla dikkat çekmek ve yüzlerce iş teklifi. Alışveriş sitesi formatındaki özgeçmişinde, kendisini satıştaki bir ürün olarak gösteren Philippe Dubost”un yaratıcı CV”si bu konudaki iyi örneklerden…
 

 
“Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.”
Fransa”nın Paris kentinde yaşayan Philippe Dubost; aradığı gibi bir iş bulamayınca, farklı bir fikirle işverenlerin dikkatini çekmeye karar verdi ve alışveriş sitesi Amazon”un formatında bir CV düzenledi. Kendisini de sitede satılan bir ürün gibi tanıttı. Dubost özgeçmişine “alıcılar” için bir de not ekledi: “Stoklarımızda sadece bir adet kalmıştır.” Sıra dışı CV”sini iki günde hazırlayan Dubost ,”ürün bilgisi” ve “ürün detayları” kısımlarına da kendi bilgilerini ekledi. özgeçmişiyle sosyal medyada da adından söz ettiren genç girişimci, bu şekilde kısa sürede 100 işverenden iş teklifi almayı başardı.

 

CV’sini Flash animasyonlu video ile anlattı
Yine 24 yaşındaki bilgisayar programcısı Fransız Alexandre Gueniot”un flash animasyon tabanlı hazırladığı videosu, unutulmayacak türde yaratıcı CV örneklerinden…Gueniot”un özgeçmişini anlatan videosu, sitesine koyduğu andan itibaren, 1 milyonun üzerinde insan tarafından izlendi. Gueniot, bu CV ile 200″ün üzerinde şirketten iş teklifi almayı başardı.
 

 
Sıradan olmamak
Globalcv yönetim kurulu üyesi Ertan Kirik;sıradan biri değilim, farkımı göstermek istiyorum ve binlerce CV içinde kaybolmak istemiyorum diyenlere;klasik özgeçmişler yerine yeteneklerini de gösterebilecekleri yaratıcı CV”leri tavsiye ediyor.Yaratıcılık ve yeteneğinizi birleştirerek hazırladığınız CV”nizle, çok sayıda işverenin dikkatini çekebilir ve hayalinizdeki işe bu şekilde kavuşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here