Ana sayfa Donanım Yaratcıcı yönünüzü açığa çıkarın: Canon Eos 650D

Yaratcıcı yönünüzü açığa çıkarın: Canon Eos 650D

0

Canon, yüksek görüntü kalitesi ve dokunmatik ekranıyla herkesin güzel ve Full HD videolar çekmesini olanaklı hale getiren yeni, kullanımı kolay Dijital SLR (DSLR) fotoğraf makinesi ile fark yaratıyor

Yeni başlayan fotoğrafçılar için ideal bir seçim olan EOS 650D, akıllı otomatik çekim modlarını çeşitli geliştirilmiş özellikle birleştiriyor ve tüm manuel modların kolaylıkla kullanılmasına imkan tanıyarak geleceği keşfetmenin yollarını sunuyor.
 

Dual AF sistemli ilk EOS modeli olan EOS 650D, fotoğraf çekimlerinde kusursuz ayrıntı kalitesi sunuyor ve video çekiminde sürekli otomatik odaklanma takibi yapabiliyor. Bu fotoğraf makinesinin can alıcı noktası 18 megapikselli (MP) Hibrid CMOS sensörü ve güçlü DIGIC 5 işlemci… Bunlar 5 kare/sn.”ye kadar net, tam çözünürlükte çekimler yapılabilmesini sağlıyor. Ayrıca, fotoğraf makinesinin hızlı ve kolay kullanılmasını sağlayan Değişken Açılı dokunmatik ekranı farklı ayar seçeneklerine ve ekran modlarına anında erişmenize yardım ediyor.
 

Tüm çekim koşullarında olağanüstü kalite
EOS 650D mükemmel görüntü kalitesi ve çekim performansı sunuyor. Yeni geliştirilen 18 MP APS-C Hibrid CMOS sensörü, yüksek çözünürlükle, renk ve ayrıntı bakımından zengin poster boyutlu görüntüler çekmenize imkan tanıyor. Düşük ışık altında flaşsız çekim ustası olan bu fotoğraf makinesinin doğal 100-12,800 ISO hızı aralığı bulunuyor. Bu özel kapasitesiyle minimum parazitle doğal görünümlü çekimler yapabildiği gibi genişletilmiş ISO 25.600 aralığı sayesinde aşırı karanlık ortamların üstesinden başarıyla gelebiliyor.

EOS 650D, Canon DIGIC 5 işlemcili özellikli ilk entry-level EOS modelidir; müthiş bir hız, yanıt becerisi ve renk uygulaması sağlıyor. DIGIC 5″in 14 bitlik görüntü işleme becerisi sayesinde, örneğin gün batımında yapılan bir gökyüzü çekiminde, güzel ve hoş renk tonu geçişleri sunuyor. üstelik çok daha yüksek seviyelere çıkarılan gücü ile hızlı hareket eden aksiyonu yakalamakta ustalaştığı için futbol veya diğer spor dallarının çekiminde idealdir.
 

Yeni dual AF sistemi, ister fotoğraf ister video çekiminde olsun, tüm konuların kolayca net odaklı çekimlerinin yapılmasına imkan tanıyor. üstün 9 noktalı tamamı çapraz tipte AF sistemi, fotoğraf çekiminde sıra dışı bir performans gösteriyor; spor, aksiyon ve vahşi yaşam çekimlerinde net sonuçlar üretiyor. Ayrıca, yeni Hibrid AF Sistemi ile video çekim sırasında ve Canlı Görünüm¹ modunda sürekli otomatik odaklanma yapılabiliyor.

 

 

Dokunmatik kontrol ve Değişken Açı esnekliği
Mükemmel çekimler yapmak, yeni 7,7cm (3.0″) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik ekranla olduğu kadar kolay olmamıştı. Kapasitif teknoloji özellikli ekranın yanıt hassasiyeti son derece güçlüdür ve bu ekran uzatmak ve kaydırmak gibi farklı parmak hareketlerini desteklediği için, farklı dokunma biçimleriyle çekim modlarına erişmek, ayarları değiştirmek ve sadece ekranı kullanarak çekim yapmak mümkün…

Dokunmatik kontroller Canlı Görünüm çekimine de farklı bir boyut katıyor. Fotoğraf makinesinin Hızlı Kontrol ekranı aracılığıyla AF noktalarını seçebiliyor, yüz ve konu takibi yapabiliyor ve görüntü ayarlarına ince ayar yapabiliyor. Navigasyon hızlı ve sezgiseldir; izleme sırasında anlık net zumlama yapılabildiği için çekimdeki ince ayrıntılar kolayca kontrol edilebiliyor. Esnek menteşeler sayesinde ekran çekim koşullarına uygun hale getirilebilmesi için, farklı açılarda ve eğimlerde kullanılabildiği gibi süper net 1040k nokta çözünürlüğü en ufak ayrıntının bile net bir şekilde görüntülenmesini sağlıyor.
 

EOS Video: Sürekli AF ile güçlendirildi
EOS 650D herkesin Full HD (1920x1080p) video çekmesini olanaklı hale getiriyor. Kullanıcılar, Hibrid AF özelliğini devreye sokarak, fotoğraf makinesi konuyu kesintisiz olarak takip ederken, hikaye anlatımına odaklanabiliyor.

Yeni EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM ve EF 40mm f/2.8 STM lensler video çekimi için ideal lenslerdir. Tamamen sessiz adımlı motor mekanizmasından faydalandıkları için videoların hiç olmadığı kadar net ve parazitsiz olmasını sağlayabiliyor.

Video Snapshot moduyla herkes sanki bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünen, eğlenceli videolar üretebiliyor. Snapshot videolar iki, dört veya sekiz saniyelik segmentlerle kaydedilebiliyor ve sonra fotoğraf makinesi içinde birleştirilerek veya montajlanarak izlenmeye hazırlanabiliyor. Entegre mini HDMI portu sayesinde çekimlerin bir HD televizyonda paylaşılması da kolaylaşıyor.

 

 

EOS ile paylaşın
Mod kadranına yerleştirilen iki yepyeni çekim modu, yeni başlayanların zorlu aydınlatma koşullarında güven içinde çekim yapmalarına yardım ediyor. HDR Arka Aydınlatma Kontrolü yanıltıcı, çok parlak aydınlatmalı sahnelerin kolaylıkla üstesinden gelebiliyor. Bu tür sahnelerden düşük, normal ve aşırı pozlu olmak üzere üç farklı pozlama seviyesinde çekim yapan fotoğraf makinesi, daha sonra bu üç çekimi hem parlak hem de gölgeli ayrıntıları gösteren tek bir HDR resminde görüntülüyor. Ayrıca, Elde Gece Sahnesi modu, akşam saatlerinde düşük aydınlatma altında tripod kullanmadan güzel çekimler yapmanıza imkan tanıyor. Bu modda hemen dört farklı görüntü çekimi yapıyor ve sonra bunları tek bir ayrıntılı, bulanıklık görülmeyen resimde birleştiriyor.
 

Fotoğraf makinesinin farklı çekim modu seçenekleri sunması yaratıcılığınızın sınırlarını keşfetmenize de yardımcı oluyor. Basic+ sayesinde temel otomatik ayarların ötesine geçip, çeşitli ön ayarları devreye sokarak, bir çekimdeki atmosferi çarpıcı bir şekilde ve anında değiştirebilirsiniz. Canon”un eğlenceli Yaratıcı Filtre seçenekleri şimdi Dokunmatik Ekranla görüntülere uygulanabiliyor. “Doygunluk (Art Bold) Efekti” ve “Sulu Boya Efekti’ gibi yeni efektler sayesinde resimlere çok farklı yaratıcılık katılabiliyor. Sadece bakıp çekmek istiyorsanız, Sahne Akıllı Otomatik modu her şeyi sizin için hallediyor; sahneyi analiz ediyor ve en uygun ayarları otomatik olarak seçerek en güzel çekimi yapmanızı sağlıyor.
 

EOS sistemi – keşfetme özgürlüğü
Canon”un EOS sisteminin bir parçası olan EOS 650D, dünyanın en çok kullanılan lens ve aksesuar seçenekleriyle uyumludur. 60″tan fazla EF lens arasında, geniş açıdan makro ve ekstrem telefotoya kadar farklı seçenekler yer alırken, yaratıcılığın zorlanmasına imkan tanıyan sayısız aksesuar seçeneği mevcuttur.
 

EOS 650D – temel özellikler
• 18 MP APS-C Hibrit CMOS sensör
• Manuel kontrol ve sürekli AF özellikli Full-HD videolar
• 5 kare/sn. sürekli çekim
• Değişken açılı Clear View LCD II Dokunmatik ekran
• ISO 100-12.800 hassasiyeti, ISO 25.600″a kadar genişletilebilir
• 9 noktalı geniş alanlı AF
• Entegre Speedlite Transmitter

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here