Ana sayfa Haber Yapı Kredi yeni nesil dijital çözümlerini bugün duyurdu

Yapı Kredi yeni nesil dijital çözümlerini bugün duyurdu

0

Yapı Kredi’nin davetiyle katıldığımız toplantıda, firma Endüstri 4.0 devrimini de kapsayan dijital bankacılık çözümlerinden bahsedildi. 

Yapı Kredi, ayrıca Türkiye”de ilk olma özelliği taşıyan “göz taraması teknolojisi” ile bankacılık sektöründe bir ilke daha imza attı. Bu yenilik sayesinde akıllı telefonlar üzerinden, şifre kullanmaksızın daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli giriş yapılabiliyor. Yenilenen mobil şube bunun yanı sıra QR kod ile ATM”ye dokunmadan çok hızlı para çekme işlemi ve çağrı Merkezi”ne direkt bağlanma gibi özelliklerini kapsıyor.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyamız her alanda dijitalleşiyor. Geleceği yakalamak için bireylerin ve kurumların buna adapte olmaları gerekiyor. Dijitalleşme ile beraber sınırlar kalkıyor ve yeni bir çağ başlıyor. Yapı Kredi, Türkiye”de ilk kez bilgisayarla işlem yapan, bankacılıkta ilk online uygulamayı hayata geçiren, ilk telefon bankacılığı işlemini gerçekleştiren, “Ses Tanıma Sistemi”ni Türkiye”ye kazandıran banka. Geçmişimizden gelen öncü rolümüz doğrultusunda yenilediğimiz mobil şubemiz ile çağdaş bankacılığın en yeni adımlarını atıyoruz. Türkiye”de ilk kez gelişmiş göz tanıma sistemi teknolojisini kullanarak her müşterimiz için göz damar bilgisinden yola çıkan ve çok güvenli bu şifre sistemini Yapı Kredi Mobil”e girişte kullanmaya başladık. Bundan böyle müşterilerimiz göz tarama özelliği ile akıllı telefonlar üzerinden, tek hamlede mobil şubeye daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli giriş yapabilecek.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here