Yapay Zeka gelişiminde Ankara Üniversitesi Samsung ortaklığı

Ankara Üniversitesi'ndeki Yapay Zeka geliştirme merkezine, Samsung desteği sağlandı.

Samsung, Türkiye'de yeni nesil teknolojilerini sundukça, bu teknolojiler için geliştirilen I/O'lar için Ar-Ge merkezlerine de yatırım yapmaya başladı. Geçtiğimiz yıl Kurtköy'deki Ar-Ge merkezinin açılışının ardından, bu sefer Ankara Üniversitesi'nde bir araştırma ve geliştirme merkezine yatırım yapmaya başlandı. Samsung-Ankara Üniversitesi taraflarıyla açılan yeni merkeze Samsung, altyapı desteği sağlamakla birlikte buradan önemli mühendisler de çıkarmayı hedefliyor.

Tüm cihazların ve laboratuvar ekipmanlarının Samsung Electronics Türkiye tarafından temin edildiği Yapay Zeka Laboratuvarı’nda üniversite öğrencileri becerilerini olgunlaştırma, laboratuvar ortamında pratik bilgiler edinme ve Yapay Zeka alanında araştırma yapıp kendi çalışmalarını geliştirme olanağı bulacak. Konuyla ilgili dersler sayesinde, öğrencileri başarılı bir kariyere hazırlayacak olan Yapay Zeka Laboratuvarı öğrencilere, geleceğin teknolojileri üzerinde çalışma olanağı bulabilecekleri bir platform sağlayacak. Laboratuvardan 20’nin üzerinde akademik personel ve asistan ile 600’ü lisans, 100’ü lisansüstü olmak üzere 700 öğrenci yararlanacak.

Samsung, Yapay Zeka alanındaki gelişmelerin, gelecek teknolojilerde önemli etkileri olacağı öngörüsünden hareketle hem dünya genelinde bu alandaki araştırmalara dahil oluyor hem de konuda etkin bir dizi startup’a yatırım yapıyor.

 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam