Ana sayfa Haber Yapay zeka destekli Microsoft Translator artık internetsiz çalışabiliyor

Yapay zeka destekli Microsoft Translator artık internetsiz çalışabiliyor

0

Yazılım devi Microsoft tarafından piyasaya sürülen Microsoft Translator, özellikle Android kullanıcıları tarafından son derece beğenilen ve Play Store’daki 5 milyonun üzerindeki indirme sayısıyla bunu gösteren bir çeviri uygulaması. 60’tan fazla dili yapay zeka desteğiyle çözümleyip çeviri yapan uygulama, firmanın politikalarının da etkisiyle artık internete bağlanmadan da çalışabiliyor. 

önceleri sadece donanımla yetinemeyen, internet üzerinde yer alan Microsoft sunucularına bağlanarak kapasitesini arttırma gereksinimi duyan çeviri uygulaması, artık kurulum sırasında indirdiği dil paketleri sayesinde hiçbir bağlantı çeşidine ihtiyaç duymaksızın çalışmasını sürdürebiliyor. 

Microsoft’un açıklamasına göre çeviri kalitesi %23 artsa da dosya boyutları %50 azaltılmış. Yeni özelliklerini geliştiricilere de sunan Microsoft, kendi uygulamalarında Microsoft’un çeviri kapasitesinden faydalanmak isteyenlere çevrimdışı çalışma esnekliği de sunuyor. İnternetsiz çeviri paketleri şimdilik Arapça, çince, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Tayca’dan oluşuyor. Daha çok dile desteğin yakın zamanda eklenmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here