Yapay zekâ yeni iş olanakları yaratıyor

Uzmanlara göre korkmaya gerek yok. Yapay zeka farklı iş kollarının yaratılmasına yardımcı olacak.

İnsanlar otomasyon nedeniyle işlerini kaybetme endişesi taşıyorlar. Ancak yapay zekâ kendi yol açtığı sorunun çözümüne de yardımcı olacak gibi görünüyor. Bu konuda hem daha fazla uzman gereksinimi olacak, hem de yapay zekâ mesleki eğitimlerin daha kolay alınmasına yardımcı olacaktır.

Son yıllarda teknolojik işsizliğin yaklaşan tehdidi (insanların işlerinin otomasyonla ele geçirilmesi) hakkında bir şeyler duyuyoruz. Ama bu günler, çok uzak değil gibi görünüyor. Bu yılın başlarında, insanlar için işsizliğin nedeni olan robotlar konusunu reddedenlerle, bilim ve teknoloji toplumu arasında, değerlendirmenin ne kadar yanlış olduğunu gösteren istatistiklere dayalı bir tartışma başladı.

Uzmanlar, bilgisayarlar görmeye, işitmeye ve okumaya başladıkça, otomasyonda öngörülemeyen genişlemelerin deneyimleneceğini, imalatın dışındaki pek çok alanda, örneğin düzeltmenlerin, makine çevirisi uzmanlarının ve diğer mesleklerde olan insanların kesinlikle işleri için korkmak zorunda olduklarını belirtiyorlar.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam