Yapay Zekâ, TV seyrediş şeklimizi değiştiriyor

Siz Netflix gibi ağlardan film izlerken, yapay zeka da sizin sistemdeki davranışlarınızı izliyor.

Yapay zekâ dünyayı ele geçiriyor
Yapay zekânın olası uygulamaları sınırsız görünüyor. Geçtiğimiz yıl bilim kurgu filmi Morgan'ın yaratıcıları IBM'in Watson’undan 100 korku filmi fragmanını analiz etmesini ve fragman sahnelerini seçmek için görsel ve işitsel verileri kullanmasını istediler - insan editörler için bu saatlerce zaman ve giriş tasarrufu sağladı.

Yapay zekâ, gazetecilikten reklamcılığa, her konuda yaratıcı kontrollere başlıyor, her medya tipinde yavaş yavaş insan unsurunun yerini alıyor.
Yakında yapay zekâ, kullanıcıya özel sanal gerçeklik deneyimleri, etkileşimli programlama ve yeni postprodüksiyon yöntemleri için bir çerçeve olabilir. Teknoloji endüstride büyük dalgalanmalar yaratıyor. Yapay zekâyı eğlence alanında kullanan iki yeni şirketin kurucusu Philip Hodgetts, "Birine mesleğinizi üç gün içinde öğretebilirseniz, [makine öğrenimi yoluyla] otomatik hale gelecektir" diyor.

Yapay zekâ, Netflix ana sayfanızdan çok daha fazlasını etkileyebilir. Neredeyse her sektörde büyük verilerin yaygınlığı, teknolojinin günlük olarak etkileşime girdiğimiz her şeyi iyileştirmek için kullanılabileceği anlamına geliyor. Bu yeni entegre yapay zekâ çağı köşeden görünmeye başladı ve çoğumuz zaten kendi verilerimizi denkleme katıyoruz. Sağlık, küresel iklim değişikliği, ulaşım ve bilimsel keşifler, yapay zekâ ve makine öğreniminin yardımıyla değişiyor ve evet - devrim televizyonda yayınlanacak.

 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam