Yapay Zekâ, TV seyrediş şeklimizi değiştiriyor

Siz Netflix gibi ağlardan film izlerken, yapay zeka da sizin sistemdeki davranışlarınızı izliyor.

Ev eğlencesinin dönüşümü
Siri, Google Assistant, Cortana ve Alexa sayesinde insanlar şimdi, günlük bazda geleceğin robot amirlerine bağlanıyorlar. İnsan-bilgisayar etkileşimi, yapay zekânın uygulanması için gelişen yeni bir sınırdır ve bu, en yeni ev eğlence teknolojisinin büyük bir parçasıdır. 

Teknolojinin taş devrinde, DVD'lerin postayla gelmesini beklerdik, bugünün izleyicileri ise, izlemek istedikleri bir şeyleri aramak için ortalama 60 ila 90 saniye harcıyorlar. Online akan medya servisleri, hızla büyüyen bir izleyici kesiminin default servisleri haline geldi ve klasik TV kanalları da artık devrede kalmak için online olarak sunuluyorlar. HBO gibi büyük kablolu ağlardaki yapay zekâ algoritmaları, Netflix'in izleyicileri kütüphanesine bağlamasıyla aynı şekilde yeni şovlar önerecekler ve tüm ağlardaki ve tedarikçilerdeki izleyicilerin çoğunluğuna özelleştirilmiş eğlence imkânı sağlayacaklar.

İnsan-bilgisayar etkileşimi, ev eğlence sisteminizin süper-bilgisayarı olan DVR'ı yeniden tanımlıyor. Örneğin, Dish Network’ün Hopper DVR’ı, ses tanıma konusunda Alexa ile uyumlu ve siz akşam yemeğini pişirirken Black Mirror’un en sevdiğiniz bölümünü talep etmenize izin verir. Yeni nesil DVR'lar, makine öğrenimini, gösterileri yalnızca görüntüleme tercihlerinize dayanarak kaydetmek için kullanabilir ve böylece herhangi bir şey aramak zorunda kalmazsınız.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam