Ana sayfa İnternet Yandex şimdi de Twitter”a el attı

Yandex şimdi de Twitter”a el attı

0

Yandex”in arama sonuçları artık ilgili “tweet”leri de içerecek

Twitter”da paylaşılan mesajları, çok kısa bir süre içinde Yandex arama dizinine ekleyerek kullanıcılar tarafından bulunabilir kılan Yandex”in yeni hizmeti, 4 milyona yakın Türkçe kullanan Twitter kullanıcısının mesajlarının tamamını içeriyor. Diğer dillerde yazan popüler Twitter kullanıcılarının mesajlarını da kapsayan hizmetin kapsamına, içeriği herkese açık olmayan kullanıcı hesaplarının mesajları dahil edilmiyor.
 
yandex twitter

Bir Twitter kullanıcısı hakkında bilgi arandığında, ilgili Twitter hesabına yönlendiren bir bağlantının yanı sıra, hesaba ait kısa bilgilere ve söz konusu hesaptan atılan en son üç tweet”e de Yandex arama sonuçları sayfasından ulaşılabiliyor. Aynı şekilde, bulunan Twitter hesabı ister Yandex arama sonuçları sayfasından ayrılmadan takip edilmeye başlanabiliyor, ister bir tweet yanıtlanabiliyor, retweet edilebiliyor veya favorilere eklenebiliyor.

Ayrıca, Yandex hesaplarına giriş yapmış ve profilleri Twitter hesaplarıyla bağlantılı kullanıcılar*, Twitter”da takip ettikleri hesaplardan gönderilen ilgili ve güncel tweetler”i de arama sonuçlarında özel olarak işaretlenmiş bir şekilde görebiliyor.

Yandex.com.tr üzerinde Twitter ile ilgili arama sonuçlarına klasik arama sonuçlarıyla bir arada ulaşılabilirken, arama sonuçlarının tamamen Twitter ile alakalı olması istendiğinde, özel olarak bu amaç için tasarlanmış olan twitter.yandex.com.tr adresi kullanılıyor. Aramalar, Twitter kullanıcı adlarına ve “hashtag”lere (etiketler) göre de yapılabiliyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here