Ana sayfa İnternet Yandex.Metrica ile herkes için web analizi

Yandex.Metrica ile herkes için web analizi

0

Yandex, web sitelerinin trafiğini ölçmeye ve ziyaretçi davranışlarını takip etmenin yanı sıra, çevrimiçi reklam ve pazarlama kampanyalarını daha net ve kolayca ölçümlemeye olanak sağlayan web analizi servisi Yandex.Metrica”yı Türkiye”de hizmete sundu

 
Webmasterler, web sitesi sahipleri ve çevrimiçi pazarlama uzmanları, sitelerine ücretsiz olarak eklenebilen Yandex.Metrica sayacı aracılığıyla ziyaretçilerin sitelerine hangi kanallardan geldiğini, sitede ne kadar zaman geçirdiklerini, hangi sayfaları ve içerikleri tercih ettiklerini görüp kullanıcı davranışlarını yorumlayabilecek, gerekirse bu doğrultuda pazarlama ve reklam stratejilerini veya sitelerini geliştirebilecekler.

 

Yandex.Türkiye ülke Müdürü Alisher Hasanov, konuyla ilgili olarak: “ölçümlenebilir olması İnternet”in diğer mecralara göre büyük bir avantajıdır. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan Yandex.Metrica sayesinde ziyaretçi davranışları daha kolay ve iyi bir biçimde analiz edilebilir. Metrica ayrıca, ziyaretçilerin site üzerindeki hareketlerini kaydedilmiş bir şekilde izlemeye imkan veren Webvisor ve sayfaların belirli kısımlarına hangi yoğunlukta tıklandığını gösteren Tıklama Haritaları gibi kendine has özellikleriyle de öne çıkıyor” dedi.

Yandex.Metrica”nın esnek ayarları sayesinde sitenin ziyaretçi istatistiklerini ister herkese açık olarak göstermek, ister sadece site sahibinin görebileceği şekilde gizli tutmak mümkündür. Sitelerin kullanıcılar açısından erişilebilirliğini sürekli olarak kontrol eden Metrica, bu konuda sorun yaşandığında site sahiplerini ve webmasterleri e-posta veya ücretsiz SMS mesajı aracılığıyla bilgilendirir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here