Ana sayfa İnternet Yandex.Browser artık mobil!

Yandex.Browser artık mobil!

0

Yandex.Browser”ın iPad ve Android tabanlı akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan mobil sürümü bugün kullanıma sunuldu

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı, bağlantı yavaşlığı, hareket halinde olma gibi nedenlerle her zaman konforlu olmayan mobil internet deneyimine çağımızın olmazsa olmazları olan hız ve rahatlık kavramlarını getiriyor. İnternet adreslerinin yanı sıra arama sorgularının da yazılabildiği akıllı arama satırı, İnternet sitelerinin tam isimlerini içermeyen, dolaylı sorgular ile de arama yapabiliyor. Tarayıcı, “Facebook” veya “vikipedi” şeklindeki popüler sorgularda, Yandex arama sonuçları sayfasını ziyaret etmeye gerek kalmadan ilgili İnternet sitesini ve hatta duruma göre sitenin ilgili bölümünü ekrana getiriyor.

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı, benzer şekilde, mobil cihazlardan sıklıkla gelen “Paris fotoğrafları”, “cafe” veya “İstanbul tarihi mekanlar” gibi popüler sorguları da anında Yandex”in video arama, görsel arama, haberler servisi veya ilgili en yakın mekanların işaretlendiği bir harita ile hızla yanıtlayabiliyor. Masaüstü sürümünün sevilen özelliklerinden biri olan ve kullanıcıların favori İnternet sitelerine erişimini daha da hızlandıran görsel favoriler çubuğu “Tablo”, mobil sürümde de bulunuyor. Hareket halindeki tüm koşullar hesaplanarak yaratılan yeni Yandex.Browser mobil tarayıcı elbette cihazların mikrofonu üzerinden sesle arama yapmaya da olanak sağlıyor.

Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcının Android tabanlı akıllı telefonlar (4.0 ve üzerindeki sürümler) için olan sürümü Google Play”den, iPad (iOS 5 ve üzerindeki sürümler) için olan sürümü App Store”dan indirilebilir. Tarayıcının iPhone ve Android tabanlı tabletler için geliştirilen sürümleri 2013 sonbahar aylarında kullanıma sunulacak. Yeni Yandex.Browser mobil tarayıcının tanıtım sayfasına mbrowser.yandex.com.tr adresinden ulaşılabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here