Ana sayfa İnternet Yahoo CEO”su Carol Bartz kovuldu!

Yahoo CEO”su Carol Bartz kovuldu!

0

Yahoo CEO’su Carol Bartz Yahoo Yönetim Kurulu Başkanı tarafından bir telefonla işine son verildiğini açıkladı

Silikon Vadisi”nin ünlü CEO”larından biri olan, Yahoo CEO”su Carol Bartz, bugün şirket çalışanlarına gönderdiği e-postada Başkan Roy Bostock ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında kovulduğunu duyurdu. Yahoo Yönetim Kurulu Başkanı tarafından dün gece arandığını ve işine son verildiğini öğrendiğini belirten Bartz; çok üzgün olduğunu ve Yahoo”yu özleyeceğini belirterek eski çalışma arkadaşlarına iyi dileklerini iletti. Konuyla ilgili kaynaklar, Bartz’ın yönetim kurulu tarafından görevden alındığını ve yerine geçici olarak CFO Tim Morse’un göreve atandığını söyledi.

üç yıldır görevde olan Bartz”ın yönetiminde olan Yahoo”nun kan kaybetmeye devam etmesiyle Bartz’ın beklentileri karşılayamamasıyla birlikte görevden alınması bekleniyordu fakat görev değişiminin beklenenden önde oluşu şaşkınlık yaratmasına sebep oldu.
 

Forbes’ın dünyanın en güçlü kadınları listesinde 37’inci sırada bulunan Carol Bartz’ın şirketin başında bulunduğu dönemde, ABD’li internet kullanıcılarının arama moturu Yahoo’da geçirdikleri dakika yüzde 33 oranında geriledi.Bartz’ın yaklaşık 2,5 yıllık görev süresinde, Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarının artan gücü karşısında Yahoo’nun düşüşünü engelleyemediği belirtiliyor.

Yahoo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Roy Bostock yaptığı açıklamada, yenilikçilik noktasında ve güçlü büyüme yolunda Yahoo’yu iyileştirmek istediklerini vurguladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here