Ana sayfa Haber Ya Birisi Cep Telefonumu Karıştırırsa!

Ya Birisi Cep Telefonumu Karıştırırsa!

0

Her birimizin özeli, gizlisi sırrı vardır değil mi? Benim gizlim saklım yoktur kimseden diyen var mı? çoook var, peki herkes bu konuda doğru mu söyler sizce?

Annenizden, patronunuzdan, iş arkadaşımızdan ya da sevgilinizden gizli kayıtlarınız hiç olmuyor mu? Elbette oluyor, biliyorum.  Hele ki, telefonunuz akıllı telefon ise. Bu kadar marifetli bir cihaza sahipseniz e-posta alıp veriyorsunuz illaki. SMS modülü nü de kullanıyorsunuz, fotoğraf video kayıtlarınız da var ve dahası da.
 

Eğer akıllı telefonunuz Kaspersky Mobile Security”e sahip değil ise, telefonunuzu bazı zamanlarda dibinizden ayırmamanız gerekiyor olabilir. Bazı kişilerin yanında, onların bilmesini istemeyeceğiniz bir çağrı alma endişesi ile telefonunuzun sesini kısıyorsunuz belki de.
 

Gelin şimdi, Kaspersky Mobile Security”e kısaca KMS diyelim..
Telefonunda KMS olanlar bu sıkıntıları yaşamıyor. KMS de Mahremiyet Koruma özelliği var.
 


Nedir Mahremiyet Koruma özelliği?

Mahremiyet Koruma” modunda, istediğiniz kişileri ve telefon numaralarını “özel” olarak saklamak tamamen kontrolünüz altındadır. İstediğiniz kişiye ait adres defteri kayıtlarını, SMS”leri ve arama kayıtlarını bir tuşa dokunarak kolayca gizleyebilir ve görünür hale getirebilirsiniz.

Sizin dışınızda hiç kimse telefonunuzun “Mahremiyet Koruma” modu özelliği olduğundan haberdar olmaz ve sadece sizin görmelerine izin verdiğiniz şeyleri görebilirler.
• Telefon üzerindeki kayıtları da SIM kart üzerindeki kayıtları da destekler;
• Şifre korumalıdır;
• “Mahremiyet Koruma” moduna, sizin tanımladığınız bir süre sonunda otomatik olarak, telefonunuza özel bir SMS göndererek uzaktan veya el ile geçebilirsiniz.
Mahremiyet Koruma moduna geçiş, isterseniz elle manuel, isterseniz önceden tanımladığınız zamana göre otomatik olarak sağlanabilir. Ayrıca, uzaktan telefonunuza yollayacağınız özel bir SMS ile de mahremiyet koruma moduna telefonunuzu geçirebilirsiniz.

Başka ne marifetleri var bu KMS”nin? Sıralayalım;

Hırsızlığa Karşı Koruma
çalınan veya kaybolan telefonunuzu uzaktan bloke edebilirsiniz. Telefonunuza göndereceğiniz önceden tanımlı bir SMS ile cihaz bloke olur ve hiç kimse içindekilere erişemez. Hatta isterseniz uzaktan verilerinizi silme seçeneğine de sahipsiniz.
Telefonunuzun bloke olması durumunda ekranında görüntülenecek bir mesaj ayarlayarak telefonunuzu bulacak yasalara saygılı vatandaşların onu size ulaştırmasını sağlayabilirsiniz.
GPS Find ile telefonunuzun yerini tespit edebilirsiniz. Kayıp cihazınıza gerekli şifreyi SMS ile gönderdiğinizde telefonunuzun tam yerini gösteren Google Maps (GPS bağlantısı kurulur kurulmaz) bağlantı adresi alacaksınız. Telefonunuzun nerede olduğunu bilgisine sahip olduğunuzda, çalınmış veya kaybolmuş olduğunu anlayarak gerekli eylemleri gerçekleştirebileceksiniz.

Telefonu çalan bir hırsızın normalde yaptığı ilk iş akıllı telefonunuzun SIM kartını çıkartmaktır. Eğer SIM kart değiştirilirse SIM Watch fonksiyonu ile hemen cihazı bloke ederek, Bloke etme, Silme ve GPS Find işlevlerini kullanabilmeniz için size telefonun yeni numarasını e-posta ile gönderecektir.

Kriptomalama

Ekstra güvenlik seviyesi ile telefonunuzda hassas bilgilerinizi saklayın. Akıllı telefonunuz üzerinde şifre koruması koymak ve kriptolama yapmak istediğiniz klasörleri seçin. Kriptolanmış klasörlerin ve hafıza kartlarının içeriği, gerek sizin telefonunuzda gerekse, bilgisayar üzerinde sizin dışınızda hiç kimse tarafından görüntülenemez.
 

Anti-Spam
önemsiz çağrılar veya mesajlar uygunsuz zamanlarda dikkatinizi dağıtıyor mu? Hangi kişilerden çağrı veya mesaj almak istediğinizi seçin. Anti-Spam beyaz liste modunda (sadece belirlediğiniz kişilerden çağrı ve mesaj alma) veya kara liste modunda (listede bulunan numaralar dışında herkesten çağrı ve mesaj alma) çalışabilir. Tek-tıklamayla işlem; listelerinizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmadı.
 

Ebeveyn Kontrolü
çocuğunuza gelen aramaları ve SMS”leri kontrol edebilir, GPS modulü ile çocuğunuzun lokasyonunu görebilirsiniz.
 

Anti-Virüs ve Güvenlik Duvarı
Tam işlevsel gerçek zamanlı, zararlı yazılım engelleme ve güvenlik duvarı koruması sürekli hizmetinizde. Kablosuz ağ üzerinden otomatik güncellemeler, ağ bağlantılarının izlenmesi ve daha pek çok şey..

KMS nasıl çalışır, izlemek için mutlaka uğrayın

Mobil Hayatınız gizli ve koruma altında kalsın!

HELYUM BİLİŞİM HAKKINDA DİĞER MAKALELER İçİN TIKLAYIN.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here