Ana sayfa Donanım Xperia Z3″ün gizli mesajı

Xperia Z3″ün gizli mesajı

0

Sony‘nin yeni sanatı Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact cihazlarıyla iligli eylül ayındaki tanıtımından itibaren, kullananların raporlarına göre sonuçlanan araştırmalar artık sonuç vermeye başladı. Ortaya çıkan sonuç, cihazın sadece Sony‘nin teknoloji anlayışını değil gelecek 5 yılın da teknoloji anlayışını yansıttığı cihazla yakından ilgilenen teknoloji muhabirlerinin ortak görüşü. üreticilerin kullandığı teknoloji altyapısının (işlemcisi, kamera donanımı vb.) yanında artık cihazların karakterlerini ve kullanıcılarının karakterlerini yansıtan tasarım ve sanat anlayışı da yeni nesil cihazlarda dikkat çekiyor. 

Sony Xperia Z3 ile birlikte artık akıllı telefonların da “öğrenmeye açık” hale geldiğini ve kullanıcısını bir o kadar da yansıttığını görebiliyoruz. Xperia Z3‘te tanıtılan ve en önemli özelliği olarak gösterilen 2 günlük batarya ömürü de, cihazla ilgili hazırlanan yapay zeka raporlarında bulunuyor.

Pil ömürünün, yapay zeka ile ne ilgisi var? 

Bu teknolojiden önceki nesil akıllı telefonlarda çok basit bir denklem vardı; cihazını ne kadar kullanırsan, pili o kadar da çabuk tükenir ve kullanıcısını yüzüstü bırakır. İşte, bu durum Xperia Z3 ile birlikte büyük bir olasılıkla sona eriyor. Xperia Z3‘te tam olarak bu özellik bulunmasa da, cihaz sizin kullanım zamanlarınızı hafızasında tutarak, cihaz kendisini korumaya alıp pil ömrünü buna göre hesaplıyor ve kendince bir tasarruf planı hazırlıyor. Sonuç olarak, hepimizin problemi olan şarj ve pil problemlerinin tek çözümü yapay zeka teknolojisi oldu.

Bununla birlikte, gelen raporlar doğrultusunda akıllı telefonlar artık öğrenme yetisi kazanıyor. öğreniyorlar, hafızalarında tutuyorlar ve bizleri yansıtıyorlar. Cihazı enine-boyuna inceleyen ve kafalarını bu konuda yoran tasarımcılar, programlamacılar ve yazılımcılar bu konuda ortak fikire sahipler. Onların görüşlerine göre, Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact bu yeni nesil cihazların bir öncüsü.

Bu konuda elimizde ufak bir haber daha bulunuyor. IBM ile Apple‘ın işbirliğinden “öğrenebilen, bilgi sahibi olan” ve insan nöronlarıyla aynı işleve sahip iPhone cihazlarla da önümüzdeki yıllarda tanışacağız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here