Ana sayfa Haber Xiaomi”yi trollemeye çalışan OnePlus da saf Android tokadını yedi

Xiaomi”yi trollemeye çalışan OnePlus da saf Android tokadını yedi

0

Geçtiğimiz günlerde buradaki haberimizden de okuyabileceğiniz gibi, Xiaomi Twitter’da bir anket başlatmıştı. Bu anketi başlatırken kendi arayüzleri MIUI 9’un saf Android’e kıyasla daha çok sevildiğini ve birinci geleceğini uman firma çalışanları malesef kitlelerini yanlış yorumlamaları yüzünden hezimete uğramışlardı. Xiaomi’nin sonuç beklediği gibi gelmemesinin üzerine tweeti silmesi, kamuoyunda tepkiye sebep olmuştu. Yine çinli bir telefon üreticisi olan OnePlus, bu durumdan faydalanıp küçük bir rekabete girmek isteyerek anketini başlattı. 

OnePlus marka müdürü Szymon Kopeć, Twitter hesabından kendi arayüzler OxygenOS ile saf Android arasında seçim sunan bir anket başlattı. Anketin başlamasından kısa süre sonra OnePlus’ın kurucularından Carl Pei, tweete cevap yazarak silinmemesini söyledi. Burada açıkça Xiaomi’ye laf atılıyordu. Carl Pei bu cevabı verdiğinde anket OxygenOS’in yüksek üstünlüğüyle devam ediyordu ancak zaman ilerledikçe çok sayıda katılımcının kanaati %58 oranında saf Android oldu. Marka müdürü tweeti silmedi ve gelen cevapların hepsini okuduğunu, gelecek yazılım geliştirmelerinde de kullanılacağını ifade etti. 

OxygenOS, saf Android’e en yakın arayüzlerden biri olması sayesinde kullanıcılar arasında son derece popüler. Bu yakınlığa rağmen kullanıcıların hala saf Android istiyor olmasını önemsemeyen firmalar inatla kendilerine özel yazılım geliştirmek için devasa ekipler kurup paralar harcamaya devam etmekteler. Ekonomik bir katkı sağlamasa eminiz böyle bir işin içine girmeyi düşünmezlerdi bile.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here