Ana sayfa Haber Xiaomi yeni “Mi Mix 2” modelini duyurdu

Xiaomi yeni “Mi Mix 2” modelini duyurdu

0

Amiral gemisi modellerde hakim olan “çerçevesiz ekran” tasarımı, genel kabul gördü. Xiaomi” de yeni modeli “Mi Mix 2″de aynı çizgiyi takip ederek, bir adım öteye geçmiş ve neredeyse hiç çerçevenin bulunmadığı bir ekran tasarımı yapmış.

çin”li firmanın yeni amiral gemisi modeli “Mi Mix 2”, Samsung Note 8 ve S8″de de kullanılan Qualcomm Snapdragon 835 chipset üzerinde çalışıyor. 5.99 inch ekran büyüklüğüne sahip olan cihaz, 2.080 x 1.080 piksel çözünürlükte görüntü kalitesi sunuyor. Geçen yıl çıkarılan orijinal “Mi Mix” modelinden ekran itibariyle daha küçük, zira o modelin ekran büyüklüğü 6.4 inch”ti. Cihazın arka yüzünde bir adet 12MP kamera mevcut.

Daha çok bir “konsept” model olma özelliği gösteren orijinal Mi Mix”te telefonu başlı başına bir hoparlöre dönüştüren seramik piozelektrik çalıştırıcı vardı. Mix 2″de ise bunun yerine ekranın bir köşesinde yer alan, küçük bir aralıktan ses veren gerçek bir hoparlör yer alıyor.

Ses kalitesi ise oldukça iyi. üstelik orijinal modelde söz konusu olan arama esnasındaki titreşim, yeni modelde yok.

Mix serisi daha çok ekran üzerine yoğunlaşıyor fakat Mix 2″de bütünsel ekran kavramı kullanılmamış. 5MP çözünürlükteki ön yüz kamerası cihazın alt bölümünde, küçük bir çıkıntı üzerinde yer alıyor. Mix”in ilk modelinden biraz daha küçük olduğu için elinize ilk aldığınızda ekran daha büyük görünüyormuş gibi geliyor.

Orijinalinde de olduğu üzere ekran görüntüsü gerçek dünyayı olduğu gibi yansıtan, şaşırtıcı bir etkileyiciliğe sahipler. Mix modeli yukarıda bulunan hoparlöre rağmen, ekranda hemen hemen hiç boşluk bulundurmadığı için daha çekici bir görünüme sahip.

Telefonun genel özelliklerini kısaca özetleyecek olursak:

  • Qualcomm Snapdragon 835 işlemci
  • 5.99 inç full HD+ ekran (2.080 x 1.080 piksel)
  • 6GB RAM, 128GB/256GB dahili hafıza
  • 3.400 mAh sabit batarya
  • Arka yüz parmak okuyucusu

6GB RAM, 64GB dahili hafıza konfigürasyonuna sahip giriş modelinin yurtdışı fiyatı 535$. Türkiye fiyatının 2.500 TL civarında olması bekleniyor. En yüksek fiyat ise 256GB dahili hafıza seçeneği olan modele ait. Bu varyasyonun etiket fiyatı 720$. Bu da Türkiye fiyatı ile toplamda 3.000 TL civarında olacaktır.

Son bir not olarak belirtmek gerekirse: Cihazdaki 4G LTE bağlanabilirlik özelliği dünyanın her yerinde kullanılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here