Ana sayfa Haber Xiaomi”nin Twitter anketi beklediği gibi çıkmayınca hemen silindi

Xiaomi”nin Twitter anketi beklediği gibi çıkmayınca hemen silindi

0

çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, son derece kaliteli telefonları uygun fiyatlara kullanıcılarla buluşturması sebebiyle kısa tarihçesine rağmen yükselişini başarıyla devam ettiren markalardan bir tanesi. Firma akıllı telefonlarının dizaynını en son standartlara göre yaparken çoğuna göre cihazların en kötü özelliği MIUI arayüzü.

İleri seviyede modifiye edilmiş olan MIUI, çokça insana sunduğu ekstra özelliklerle güzel görünmesine rağmen bir o kadar kullanıcının da istediği kişiselleştirme imkanlarına ulaşamamasından ötürü özel modlara yönelmesine sebep oluyor. Bu konuda paylaşılan istatistiklere göre en çok kullanılan Android ROM’u, yani özel işletim sistemi LineageOS, çin ve Hindistan’da en çok yüklenen yazılımların başında geliyor. çin ve Hindistan’ın Xiaomi’nin en çok akıllı telefon sattığı ve neredeyse pazar liderliğine oynadığı yerler olduğunu unutmamak gerek.

MIUI arayüzünü her ne kadar beğenen insanlar da olsa beğenmeyenler kesinlikle azınlıkta değil. Nitekim sosyal medyada da bu durum ortaya çıktı. Firmanın sosyal medya departmanının muhtemelen kendini kanıtlama düşüncesiyle ve kazanacaklarından emin bir şekil de başlattıkları Twitter anketi, iki seçeneğe sahipti. Bunlardan bir tanesi MIUI 9, yani firmanın en yeni Android Nougat üzerine inşa edilmiş arayüzü, diğeri ise Android One. Anketin sonucuna göre %57’lik üstünlüğe sahip bir şekilde kazanan Android One olurken toplam katılımcı sayısı ise 15 bin kişi civarında. Bu komik durum, firmanın tweeti silmesiyle son buldu ve daha geniş kitlelere yayılması önlendi, fakat, bilirsiniz, biz de tam burada devreye girerek gizlenmek isteneni açığa çıkarmak istedik.

Xiaomi akıllı telefonların tamamı bir istisna dışında MIUI arayüzü çalıştırıyor. Bu istisna Android One platformundaki Xiaomi Mi A1. Cihaz dünya çapında incelemelerden yüksek puanlar almayı başarırken satış rakamları da bunu destekliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here