Ana sayfa Haber Xiaomi”nin sanal asistanı Xiao AI tanıtıldı

Xiaomi”nin sanal asistanı Xiao AI tanıtıldı

0

Günümüzde artık herkesin ucundan kıyısından haberdar olduğu sesli asistanlar, yapay zekalar işine çinli firma Xiaomi de giriyor. Firma, akıllı telefonlarıyla ünlü olsa da katalogunda akıllı ev aletleri de büyük bir yer tutuyor. Yeni yayınlanan Youtube videosunda sanal asistanını tanıtan Xiaomi, oldukça iyi bir iş çıkarmış. İngilizce altyazı eklenmesi de insanın aklında “acaba çince dışında da kullanılabilecek mi?” sorusunun ışıklarını yakıyor.

Reklam süresince WeChat üzerine yoğunlukla odaklanan Xiaomi, ürününün öncelikle çin piyasasına yönelik olacağını belirtiyor. Firmanın yeni kısmen çerçevesiz amiral gemisi Mi Mix 2S, bu yeni asistan yüklü olarak gelse de bu reklamın ardından çince ROM kullanan tüm Xiaomi telefonlar bu özelliği kullanmaya başlayabilecek. 

Şimdilik elimizdeki bilgileri dikkate alarak yorumlayacak olursak Xiao AI yakın zamanda ne Hindistan’a ne de başka bir ülkeye ulaşacak gibi görünmüyor. Bırakın Xiaomi’nin asistanını, Google Assistant bile daha ülkemizde, dilimizde desteklenmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here