Ana sayfa Haber Xiaomi”nin kendi ürünü Pinecone SoC”li akıllı telefonlar geliyor

Xiaomi”nin kendi ürünü Pinecone SoC”li akıllı telefonlar geliyor

0

Xiaomi son yıllarda TV modellerinin yanısıra, geniş yelpazeli akıllı telefon ailesiyle de epey çıkışta. üstelik kendi ülkesinde en yakın rakiplerini rakamlarla tehdit ediyor. Xiaomi, mobil telefonlar endüstrisinde yeni bir rekabet oluşturacak ve firma, son birkaç yıldır kendi işlemcisini geliştiriyor. Xiaomi’nin geliştirdiği bu işlemci, MediaTek ve Qualcomm varyasyonlarıyla birlikte opsiyonel olarak satışa sürülecek. 

çinli üretici Xiaomi, özellikle kendi teknolojilerini piyasaya sürmekte epey kararlı. özellikle CES’te tanıttıkları TV’lerin I/O teknolojileri Xiaomi tarafından geliştirildi, TV’lerde ve mobillerde yazılım üretme konusunda da oldukça başarılılar. Yakın zaman içerisinde Xiaomi’nin kendi akıllı TV ekosistemini de geliştireceği bekleniyor. Bunlara ek olarak bazı kaynaklar Xiaomi’nin kendi işlemcileriyle çalışan telefonları birkaç ay içerisinde piyasaya süreceğini belirtiyorlar. Yeni işlemcinin kod isimi Pinecone olarak isimlendiriliyor ve Huawei’nin yanısıra kendi işlemcisini üretebilen firmalardan bir tanesi olacak.

Pinecone isimi, yaklaşık 3 yıl önce basına Xiaomi’nin girişimi olarak yansımıştı. Pekin merkezli Pinecone Electronics isimli şirket, Xiaomi tarafından 2014’ün ilk çeyreğinde yatırım almıştı ve bu şirket 15 milyon dolarlık bir yatırım doğrultusunda işlemci üretimlerine hız vermişti. Dolayısıyla yeni işlemciler, bu şemsiye firmanın fabrikalarından çıkacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here