Ana sayfa Haber Xiaomi”nin çerçevesiz modelleri Redmi 5 ve 5 Plus”ın fiyatları ortaya çıktı

Xiaomi”nin çerçevesiz modelleri Redmi 5 ve 5 Plus”ın fiyatları ortaya çıktı

0

7 Aralık’ta Xiaomi tarafından tanıtılacak olan Redmi 5 ve Redmi 5 Plus, “Xiaomi Online Store” adlı Aliexpress satıcısının mağazasında çoktan listelendi bile. Cihazın normal modelinin siyah ve altın renkleri 199 dolardan listelenmiş durumdayken mavi ve pembe renkleri 209 dolardan mağazada yerini almış durumda. Aynı şekilde Plus varyantının da siyah ve altın renkleri 249 dolara listelenmişken mavi ve pembe renkleri 10 dolar daha pahalı olacak.

18:9 ekrana sahip olacak ilk Xiaomi cihazlardan olacak ikili, firmanın en çok satan modellerinden olan Redmi 4 serisinin ardılı konumuna yerleşecek. Aliexpress üzerinden çok sayıda satış yapılmasına rağmen bahsi geçen mağazanın Xiaomi ile resmi bir bağlantısı ortaya çıkarılmış değil. Her şeye rağmen, fiyatlar tam olarak beklenen civarda olduğundan ötürü muhtemelen cihazlar bu şekilde bir fiyatlandırmayla satışta olacaktır. Sayfada bir de uyarı yer alıyor ve ürünlerin hala “satış-öncesi” durumda olduğu ve donanımsal özelliklerin satışa çıkana kadar değişebileceği vurgulanıyor. 

Cihazın bildiğimiz özellikleri daha önce de söylemiş olduğumuz üzere 18:9 geniş ekran ve üç farklı RAM + dahili depolama kombosundan oluşuyor. 2/16GB’dan başlayıp 4/64GB’a kadar çıkan seçenekler kademeli olarak fiyatı da yükseltiyor. Arka tarafında tek kameraya sahip olacak cihazlar 12MP’lik bir sensörden faydalanacak, ön tarafta ise 5MP’lik bir sensör selfie ihtiyacını giderecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here