Ana sayfa Haber Xiaomi”nin başarısı Samsung ile taçlandırılacak

Xiaomi”nin başarısı Samsung ile taçlandırılacak

0

2011’den bu yana, Samsung çin’de zirveye ulaştığından beri ilk defa koltuğu bir başka akıllı telefon üreticisine bıraktı. 13 milyon akıllı telefon satış grafiğine sahip olan Samsung’a, 15 milyon satış grafiği ile Xiaomi‘den beklenmeyen bir cevap geldi. Grafikler, Samsung‘u farklı bir strateji izlemeye itti ve ileriki günlerde Xiaomi ile ortaklık planları Samsung yöneticileri tarafından masaya yatırıldı. Asya’da, yaklaşık %17’lik gerileme yaşayan Samsung, Xiaomi ile masaya oturarak bu gerilemeyi önlemek adına girişimlere başlamayı hedefliyor. 

Samsung‘u özellikle çin’de yoğunlaşmasını etkileyen sebep ise, kişi başı akıllı telefon kullanımının diğer ülkelere göre çok daha fazla olması. Bu kullanıcı bilgilerinin sunacağı avantajları geri tepmek istemeyen Samsung, tek başına zirvede olmaktansa, Xiaomi ile birlikte zirveyi paylaşmayı hedefleyecek.

 

 

 

Bununla birlikte Xiaomi ile ilgili Türkiye’deki kullanıcılarına ve sektörü yakından takip edenler için iyi haberler var. Xiaomi bu yıl içerisinde Tayland, Meksika, Rusya ve Türkiye’de de yeni  ofisler açarak hem kullanıcılarına daha yakından hizmet verecek hem de yeni iş imkanları sunacak..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here