Ana sayfa Haber Xiaomi MIUI 12.5 güncellemesi alacak telefonlar

Xiaomi MIUI 12.5 güncellemesi alacak telefonlar

Xiaomi, her zamankinden daha hızlı, daha güvenli ve daha güzel MIUI 12.5'i duyurdu. İşte MIUI 12.5 güncellemesi alacak telefonlar...

0

Xiaomi Çin’in Bejing kentinde, en son amiral gemisi akıllı telefonlarının yanı sıra MIUI 12.5 adlı güncellemeyi duyurdu. Xiaomi özel arayüzünün en son sürümünü tanıttığı MIUI 12.5 güncellemesi için büyük bir etkinlik gerçekleştirdi. MIUI 12’nin devamı niteliğindedir. Büyük gizlilik iyileştirmeleri, optimize edilmiş uygulama işleme ve bildirim alma ve bağlı Windows cihazlarında zahmetsizce bazı işler yapma yeteneği ile birlikte gelir.

Xiaomi Mi 11 akıllı telefonu duyuruldu

XIAOMI NEDEN MIUI 12.5 YERİNE 13 DEMEDİ

Xiaomi, ismin yeni güncellemenin kulağa küçük bir şey gibi gelmesini sağladığını açıkladı. Ancak aslında ileriye doğru büyük bir adım ve 2021’de telefonlarına güç veren şey olacak. Şirket neden 13 numaradan uzak durmaya karar verdiğini açıklamadı. Ancak tahminimize göre bazı batıl inançlar vardı.

XIAOMI MIUI 12.5 İLE GELEN YENİLİKLER

Yeni MIUI 12.5, estetik ve görsel tasarımı iyileştirdi. Sahnedeki şirket yöneticisi arayüzü iOS ile karşılaştırdı. Geçiş efektlerinin hemen hemen aynı olduğunu söyledi. Xiaomi ayrıca Apple, Huawei, Oppo, vivo ve Meizu ile karşılaştırıldığında en az sistem uygulaması getiren şirket olmakla övünüyordu.

Arka uç geliştirme, çekirdek yapının yeniden yazılmasını içeriyordu. Böylece MIUI 12.5 %20 daha az bellek ve %25 daha az güç kullanıyor. Arka plan bellek kullanımı ortalama %35 azaldı. Uygulamalar hakkında konuşmak gerekirse; ayarlar, kamera ve telefon görüşmeleri için yalnızca bir avuç önceden yüklenmiş olanı alırsınız. Başka hiçbir bloatware alamazsınız.

İŞTE XIAOMI MIUI 12.5 GÜNCELLEMESİNİN DİĞER ÖZELLİKLERİ

Tıpkı MIUI 11 ve MIUI 12’de olduğu gibi, yeni bir dinamik duvar kağıdımız daha var. Bu sefer Sichuan, Çin’deki Four Sisters Dağı’nın en yüksek zirvesi ve etrafınızdaki gerçek hava durumuna göre gerçek hayata adapte oluyor. Manzaralarda ve seslerde de daha fazla özelleştirme var. Çoklu bildirimler dünyanın çeşitli yerlerinden esinlenerek dört farklı tonda gelecek.

Güvenlik hakkında konuşan MIUI 12.5, uygulamaların konumunuza, özel verilerinize, panoya erişimini engellemenize izin verecek. Şifreleri veya diğer hassas bilgileri kaydetmeyecektir.

Çin ile sınırlı olacak ilk kapalı beta için bir düzineden fazla akıllı telefon uygun. Tüm Mi 10 cihazlarının yanı sıra Redmi K30 ve hatta bazı Redmi Note 7 sürümleri ve Xiaomi Mi 9 serisi gibi 2019’un başından itibaren bazı telefonlar MIUI 12.5 güncellemesini alabilecek.

İŞTE XIAOMI MIUI 12.5 GÜNCELLEMESİ ALACAK TELEFONLAR

Xiaomi Mi 10, Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Ultra, Mi 10 Youth Edition
Redmi K30, K30 5G, K30 Pro 5G
Redmi K30i 5Gv, K30S Ultra, K30 Ultra
Xiaomi Mi 9, Mi 9 SE
Xiaomi Mi CC9e, Mi CC9 Pro
Redmi K20, K20 Pro
Redmi 10X 5G, 10X Pro 5G
Redmi Note 9 5G
Redmi Note 7, Note 7 Pro

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here