Ana sayfa Haber Xiaomi Mi Mix 2S için Android 9 Pie beta sürümü kullanıma sunuldu

Xiaomi Mi Mix 2S için Android 9 Pie beta sürümü kullanıma sunuldu

0

Geçtiğimiz hafta, Xiaomi ilk stabil MIUI 10 Çin ROM’unu alan telefonlarını açıklamıştı. Şimdi ise Mi Mix 2S, MIUI 10’a geçmesiyle beraber Android Pie Beta ROM’una kavuşuyor.

Bu ekran resimlerinde de görüldüğü üzere beta MIUI 10 versiyonu 8,9,7, yani 7 Eylül Cuma günü gelen versiyon. Bu versiyon resmi olarak yayınlanmadan önce, bug tespiti için erken erişim fırsatıyla kullanıcılara sunuldu. Söylenenlere göre UI (Kullanıcı Arayüzü) değişmemiş olsa da kullanımı açışından telefon daha akıcı ve daha hızlı olmuş. Ayrıca kamera uygulamasında problemlerin de çözüldüğü söyleniyor.

Çin ROM’unun yapım aşamasında olması, bizlerin dünya çapında bir yayınlamayı beklememize sebep oluyor. MIUI 10, 28 farklı Xiaomi akıllı telefonunda olmasına rağmen bunlardan birkaçı  makine öğrenimi, dijital alışkanlıklarınızı ve telefon kullanımınızı detaylı bir şekilde gösteren Digital Wellbeing, yapay zeka yardımı ile daha sağlıklı bir pil ömrü için Adaptive Battery ve daha iyi bildirim panelleri gibi Android Pie özelliklerine sahip olacak.


Aracı: GSMArena

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here