Ana sayfa Haber Xiaomi “Blok Zinciri” teknolojisine giriyor

Xiaomi “Blok Zinciri” teknolojisine giriyor

0

Bitcoin ve diğer elektronik kripot paralara giderek artan bir şekilde popüler hale geliyorlar. Blok zinciri ile ilgili ilginç olan şey, bilim ve teknoloji, sanat, hukuk, finans, yazılım, emlak gibi tüm sektörlerin bu  teknolojiyi kullanabiliyor olmaları. Şimdi de çinli telefon üreticisi Xiaomi’nin blok zinciri teknolojisiyle ilgilendiğini öğreniyoruz.

Firmanın kariyer biriminde verilen ilanlardan anlaşıldığı kadarıyla Xiaomi, deneyimli blok zinciri geliştirme mühendisleri ve sunucu geliştirme mühendislerini işe alıyor. Bu bilgi, firmanın blok zinciri teknolojisine resmi anlamda giriş yaptığına işaret ediyor. 

Deneyimli geliştirme mühendisliği ile ilgili iş tanımı şu şekilde:

1. Blok zinciri teknolojisinin kurulumu için araştırma ve geliştirme biriminde görev almak.
2. Büyük ölçekli, sıklıkla ve yoğun işlem performansı gerektiren koşullar altında sistemin zenginleştirilmesi ve işletilmesi.
3. Sistemin karşılaşacağı her çeşit olası risklerin çözümlenmesi, güvenliğin, sürekliliğin ve hızlı operasyonun sağlanması.
4. Blok zinciri teknolojisinin kurulumu ve mimari tasarımında yer alınması.

Xiaomi, deneyimli blok zinciri geliştirme mühendislerine aylık 5.00 dolar ile 10.000 dolar arasında maaş ödeyecek. çalışanlar, Xiaomi’nin Beijing’de bulunan merkez binasında görev alacaklar. Sunucu geliştirme mühendisliği için verilen ilanda, reklam sektöründe aldatma, güvensizlik ve veri işbirliğinde kaynakların israfı gibi sorunlarla birlikte reklam dağıtımı ve etkin takip konularında uzun süredir sorunlar bulunduğuna dair bir not da yer alıyor. Bu da Xiaomi’nin aldatmaya karşı etkin bir sistem kurmak ve IP çakışmaları gibi diğer sorunlara çözüm getirmek için blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışma yaptığını gösteriyor. Bu konuda çalışacak mühendisler aylık 3.000$ – 6.000$ arasında maaş alacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here