Ana sayfa Haber Xiaomi Black Shark oyun telefonu tanıtıldı!

Xiaomi Black Shark oyun telefonu tanıtıldı!

0

Telefonlara çıkarılan oyunların gün geçtikçe daha kaliteli hale gelmesiyle birlikte ortaya çıkan oyun telefonları, Razer’ın işin içine girmesiyle alevlenmişti. Razer Phone’u takip eden ilk firma Xiaomi oldu ve alt markası Black Shark ile yeni bir akıllı telefon tanıttı.

Oyun odaklı akıllı telefon, tutuşu kolaylaştıran “X” şeklindeki tasarımıyla dikkat çekerken içerde sıvı soğutma barındırmasıyla serin oyun seansları sunmayı hedefliyor. Sıvı soğutmayı tamamlayan yeni bir yardımcı işlemci grafik alanında yük üstlenirken Qualcomm Snapdragon 845, 4 bin mAh’lik dev bir pille destekleniyor. Cihazın 5,99 inçlik 18:9 Full HD+ IPS LCD ekranı, DCI-P3 renk gamutunun %97’sini kapsıyor ve cihazın MEMC görüntü işlemcisi, daha keskin renkler ve akıcı bir deneyim sunuyor. 

Qualcomm Snapdragon 845’in kalbindeki sekiz Kryo 385 çekirdeği ve Adreno 630 grafik işlemcisi için özel olarak tasarlanıp cihaza yerleştirilen çok aşamalı entegre sıvı soğutma sistemi, firmanın tanıtımına göre sıcaklığı 8 santigrat aşağı çekiyor. 6 GB + 64 GB ve 8 GB + 128 GB olmak üzere iki farklı depolama konfigürasyonunda gelecek olan akıllı telefon üzücü şekilde microSD kart desteğine sahip değil. 

Tasarım kısmına gelecek olursak, agresif oyuncu dizaynı ve Razer esinlenmesi direkt olarak göze çarpıyor. Cihazın kasa şekli elde tutuşu kolaylaştırmak için tasarlanmış olsa da aynı zamanda anten işlevi görüyor ve çekim gücünden ödün verilmiyor. çift hoparlör olmasını beklediğimiz ancak hayal kırıklığına uğradığımız Black Shark, sadece alttaki hoparlörden güçlü ses verirken ahizesinden de tizleri vererek zengin ses efekti oluşturuyor. 

Telefonun ekstralarından en çok dikkat çekeni olarak gördüğümüz kısım Nintendo Switch tarzı cihaza takılabilen oyun kolu oluyor. Bu kol 340 mAh’lik piliyle ayrı olarak şarj ediliyor ve telefona Bluetooth aracılığıyla bağlanıyor. Telefonu ilk sipariş veren 50 bin kişi bu ürüne ücretsiz sahip olabilecekken diğerleri 28 dolarlık ücreti ödemek zorunda olacak. Telefonun bir diğer ekstrası ise şu sıralar gittikçe popülerleşen ekstra bir butonun varlığı oluyor. Bu buton neyse ki diğerlerinin aksine asistan çağırmak yerine kullanıcının tüm donanım performansını oyuna aktarmasını sağlıyor. Shark butonuna basıldığı anda telefonun tüm işlem gücü oyuna adanarak diğer işlemler geciktiriliyor. 

Android Oreo üzerine JOY UI yüklü olarak gelecek telefonun MIUI ile ortak noktaları olacağını beklemekle beraber hakkında henüz yeterince bilgi sahibi değiliz. Siyah ve gümüş renklerinde satışa sunulacak telefonun 6 GB RAM’li versiyonu 477 dolar civarına satılacakken 8 GB RAM olan versiyon 557 dolardan alıcı bulacak. Bu fiyatlar dikkate alındığında şimdiye kadar satışa çıkarılan en ucuz Snapdragon 845 çalıştıran akıllı telefon olmayı başaran Black Shark ülkemize muhtemelen gelecektir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here