Ana sayfa Donanım Xerox Phaser 6140

Xerox Phaser 6140

0

Sınıfının sınırlarını zorluyor

Son günlerde renkli yazıcıların boyutları küçülürken, gelişmiş özelliklere sahip modellerin de artttığını görüyoruz. Xerox”un Phaser 6140 modelinin bu her iki özellikte de dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Phaser 6140, ofisinizde az yer kaplayarak yüksek performans sunan, kolay kullanım özelliğiyle ve sorunsuz çalışmasıyla verimliliği artıran bir ürün.

öncelikle yazıcının tasarımından söz edelim. Phaser 6140, şık, daha doğrusu sevimli ve çekici bir tasarıma sahip! Gerçekten de yazıcının tasarımı, onu kullanmak için fırsatlar yaratmanızı bile sağlayabilir. Koyu mavi ve beyazın birleşimi, yuvarlak hatlarla daha da estetik bir görünüm kazanmış. Tasarımda ayrıca boyutun mümkün olduğunca küçük olmasına özen gösterilmiş, bu da yazıcının önemli bir diğer avantajı olarak öne çıkıyor.

Phaser 6140″in 250 sayfa kağıt tepsisi çeşitli kağıtları kullanıyor ve manuel besleme tepsiyi açmadan tek kağıt yerleştirmenizi sağlıyor. Kullanım kolaylığı ise günümüz yazıcıları için tabii ki önemli tercih kriterlerinden bir diğeri. Giriş seviyesi bir ürün olan Phaser 6140″ın kontrol paneli, bu seviye bir yazıcı için oldukça gelişmiş. Arka aydınlatmalı LCD ekran, LED ışıklarla cihazı kontrol edebilmeniz için yeterli bir alan sunuyor. Menüler de kullanıcının kolayca kontrol edebileceği şekilde tasarlanmış.

 

 

Yine giriş seviyesi için büyük bir artı olarak, ağ bağlantısı standart olarak geliyor. USB üzerinden de kullanılabilen yazıcıyı kablosuz adaptör ile ve tüm işletim sistemleriyle sorunsuz olarak kullanabiliyorsunuz. Kolay kurulum özelliği sayesindeyse yazıcıyı en fazla 10 dakika içinde kullanmaya başlamak mümkün.

Xerox Phaser 6140, çıkışları hızlı bir şekilde ve sorunsuz olarak size sunuyor. Dakikada 18 sayfa renkli ve 20 sayfa siyah beyaz baskı alabildiğiniz yazıcının 400 MHz işlemci ve 256MB/1.25GB belleği, karmaşık görevlerin altından rahatlıkla çıkıyor gibi görünüyor. Renkli baskılarda 13 saniyeye ve siyah beyaz baskılarda 12 saniyeye varan ilk sayfa çıkış süresi de sınıfının en yüksek ilk sayfa baskı hızları arasında yer almayı başarıyor. çıkış kalitesinin ise kusursuz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hem renkli, hem de siyah beyaz çıkışlarda keskin ve temiz hatlar sunan yazıcı, küçük karakterler ve dairesel hatlarda da sorunsuz çıkışlar sunarak hızı ve performansıyla dergimizin yoğun günlerinde önemli bir yardımcımız olarak ekibimizden tam puan aldı. Renkli çıkışlarda parlak ve canlı renklerle üstün bir performans sunan Xerox Phaser 6140, sınıfının en gözde ürünleri arasında yer almaya aday.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here