Ana sayfa Haber Xerox iGen3 Adana’da kullanılacak

Xerox iGen3 Adana’da kullanılacak

0

Dünyanın en üst seviye dijital baskı sistemlerinden Xerox iGen3″ün, Türkiye”de kullanıldığı şehirlerin arasına Adana”da katıldı.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Xerox”un en üst seviye dijital baskı sistemlerinden Xerox iGen3″ün Türkiye”de kullanım oranı artmaya devam ediyor. Adana”da dijital baskı alanında faaliyet gösteren İksir Copy”de, iGen3″ü kullanan işletmeler arasında yerini aldı. İksir Copy bünyesinde kurulan Xerox iGen3 ürünü ile baskı pazarındaki yerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

İksir Copy Firma Sahibi Sermin Varol yaptığı açıklamada; “Biz İksir Copy olarak Adana”da söz konusu yatırımı, Adana ve çevre illerin bu anlamda yaşadığı  pazar açığını minimuma indirmek amacıyla yaptık. Böylece bölgedeki müteşebbislerin uzak ilerden daha uzun sürede ve daha maliyetli hizmet almasını engellemeyi hedef edindik. Bu sayede bölgedeki baskı sektörünün kalkınmasına bir nebze faydamız olacağını ve son yıllarda ekonomik olarak çok geri sıralara düşen bölgemizin nakit akışının yine kendi içerisinde sirkülüsyonunu da sağlayacağımızı düşünüyoruz. Bölgemizde bulunmayan yüksek kapasiteli dijital baskı makinesi olan Xerox iGen3 ile sektördeki tüm ajanslar, matbaalar, organizasyon firmaları, reklamcılarla el ele büyümeyi hedeflemekteyiz” dedi.
 

 

Geliştirilmesi için 1 milyar dolarlık AR-GE harcaması yapılan, yüksek hacimli renkli dijital baskı teknolojisi Xerox iGen3″ün üzerinde bu ürüne ait 400″ün üzerinde patentli teknoloji bulunuyor. 7.22 metrelik boyu, 1.83 metrelik genişliği, 2.43 metrelik yüksekliği ile devasa bir görüntüye sahip Xerox iGen 3″nin saatte 6.600 sayfaya ulaşan tam renkli yüksek hızı, çok ekonomik baskı maliyeti ve çarpıcı baskı kalitesi ile özellikle birebir pazarlama ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretmek isteyen firmalara önemli faydalar sağlıyor. Xerox iGen3, zarf ebatından 364 x 571 mm kağıt ebatlarına tam renkli doküman üretiyor. Kuru mürekkep teknolojisi ile tek geçişte gerçek renk kalitesi sunan Xerox iGen 3, kağıdın ön ve arka yüzeylerine aynı anda baskı yapabiliyor. Xerox iGen3, tek nokta transfer baskı teknolojisine, kağıt sıkışmasını ortadan kaldıran doğrusal baskı yoluna, ağır kağıtlarda da aynı hızla baskı yapabilme gibi özelliklerine de sahip. 60 gramdan 350  grama kadar olan çeşitli medyaların üzerine baskı yapabilen Xerox iGen3, baskı devam ederken kağıt ekleme, mürekkep değiştirme ve baskı ayarlarını yeniden düzenlemeye imkan veriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here