Ana sayfa Haber Xerox Euronext Vigeo Endeksine Göre En İyiler Listesinde

Xerox Euronext Vigeo Endeksine Göre En İyiler Listesinde

Euronext Vigeo'ya göre Xerox, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanlarında en iyi 50 ABD teknoloji şirketlerinden biri

0

XeroxEuronext Vigeo Endeksi‘ne göre: Amerika Birleşik Devletlerin’deki en gelişmiş 50 teknoloji şirketi arasında gösterildi. Euronext Vigeo Endeksi en gelişmiş çevresel, sosyal ve yönetim performansına ulaşma konusunda Avrupa’da hizmet veren şirketleri değerlendirir.

Euronext, Avrupa kıtasında Amsterdam, Brüksel, Lizbon ve Paris’te dört ulusal menkul kıymet ve vadeli işlem piyasasını ve Euronext Londra piyasasını işleten ana menkul kıymetler borsasıdır. Vigeo, yatırımcılara, kamu ve özel kurumlara çevresel, sosyal ve yönetimsel araştırmalar sağlayan öncü bir Avrupa kurumsal sosyal sorumluluk derecelendirme ajansıdır.

Global İdari İşler, Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Michele Cahn “Xerox 100 yıldan fazla süredir sürdürülebilirlik  ve sosyal sorumluluk alanlarında lider olmaktan gurur duymaktadır.  Kurumsal vatandaş olarak sorumlu şekilde davranmak kurumsal değerlerimizin temel taşı olmuştur ve olmaya devam etmektedir.” ifadesinde bulundu.

Xerox için Vatandaşlık ve Uygunluk. “Şirket kimliğimizin temelinde yer almaktadır ve bu derecelendirme bu değerlere olan bağlılığımızı bir kez daha ortaya koymuştur.”

Xerox her yıl kurumsal sosyal sorumluluk raporunu yayımlayarak temel vatandaşlık hususlarında şirketin ilerlemesini paylaşıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here