Ana sayfa Donanım Xerox’dan üç boyutlu formlara baskı yapan yazıcı

Xerox’dan üç boyutlu formlara baskı yapan yazıcı

0

üç boyutlu ifadesi kafanızı karıştırmasın. Karşımızda son dönemde büyük ivme kazanan üç boyutlu formlar basan bir yazıcı yok. Xerox şimdiye kadar yatırım yapılmamış bir alana eğilerek her türlü üç boyutlu formun üzerine baskı yapabilen inkjet bir yazıcı geliştirdi.

Inkjet yani, objenin üzerine püskürtme yoluyla baskı yapan bir yazıcıdan bahsediyoruz. Seramik, cam, metal, plastik yüzeylerin üzerine kolayca baskı yapabilen cihaz kişiye özel baskıda yeni bir dönem başlatıyor. Xerox Direct to Object adlı yazıcı, paslanmaz çelikten yapılma enjektörleri ile sadece iki dakika içinde baskı yapabiliyor.

Direct to Object bir şişe kapağından, motosiklet kaskına kadar bir çok farklı boyuta baskı yapabiliyor. Her türlü baskı mürekkebiyle uyumlu çalışan cihaz, kişiselleştirme özelliğiyle perakende sektöründen baskı sektörüne kadar bir çok alanda kullanım olanağı sunuyor. özellikle kıvrımlı ve katmanlı yüzeyler gibi maliyeti arttıran yüzeyler üzerine 300 dpi ile 1200 dpi arasındaki çözünürlükte 0.6 cm üzerinden mürekkep püskürterek kusursuz baskı sonuçları alabiliyorsunuz.

Direct to Object Printer baskı maliyetlerini azaltmanın yanı sıra analog yöntemler olan serigrafiye ve fleksigrafiye gibi kurulum maliyeti gerektirmiyor. Kişiye özel akıllı telefon  kılıflarından tutunda özel tasarım tişört baskısına kadar bir çok farklı imkan sunan bu yeni yazıcı bakalım önümüzdeki günlerde kişisel baskı alanında bir devrime neden olabilecek mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here