Ana sayfa Donanım Xbox One X, PS4 Pro”nun desteklemediği 1440p monitörleri destekliyor

Xbox One X, PS4 Pro”nun desteklemediği 1440p monitörleri destekliyor

0

Sony”nin de üzerinde durduğu gibi oyuncular ya 1080p ya da 4K ekran kullanırlar. Fakat monitörlerin genel olarak kullandıkları diğer bir çözünürlükte var ki, bunlara biz oyuncu odaklı monitörler diyoruz.

2560×1440 ya da 1440p olarak adlandırılan monitörlerden bahsediyoruz. Microsoft, Xbox One X”te 1440p desteğini yerleşik hale getirmeye karar vererek, önemli bir adım attı.

Oyuncu monitörlerinin bir listesine bakacak olursanız, özellikle de Nvidia G-Sync ya da AMD FreeSync özelliğini barındıranlara, çok sayıda 1440p çözünürlüğü olan monitör modelleri göreceksiniz. Yani 1440p monitörünüz varsa ve Xbox One X (Cihazın Microsoft fiyatı 499$) ile birlikte kullanmak istiyorsanız, Microsoft size desteğini sunuyor. Bununla birlikte G-Sync ya da Freesync”in destekleneceğine dair özel bir bilgilendirme bulunmuyor.

Xbox Program Müdürü Kevin Gammill, bu çözünürlüğün destekleneceğini kendi Twitter hesabından duyurdu. Eğer PS4 Pro (Amazon”da 398$)”nun 1440p ekrana bağlandığında nasıl tepki vereceğini merak ediyorsanız söyleyelim: 1080p”lik görüntünün 1440p”ye uyarlanmış halini alacaksınız. Ki bu görüntü, yerel 1440p”lik çıkışın sağladığı görüntüden daha kötü.

Kağıt üzerinde güzel bir özellik gibi görünüyor ama bakalım 1440p ekran kullananlar ne diyecekler. Tabii bu özellik, Microsoft”un Sony”e karşı pazarlama stratejisi olarak kullanabileceği bir özellik. Kaldı ki önümüzdeki tatil sezonunda piyasayı dolduran onca firma arasında Microsoft”un edinebileceği her türlü avantaja da ihtiyacı olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here