Ana sayfa Donanım Xbox One X ön siparişlerinin ikinci roundu bu akşam GameStop’ta başlıyor

Xbox One X ön siparişlerinin ikinci roundu bu akşam GameStop’ta başlıyor

0

Kendinize bir adet Xbox One X Project Scorpio Edition edinmeyi başaramadıysanız eğer, yalnız değilsiniz. Microsoft”un en hızlı satan makinesi olan cihaz, ön siparişe açılır açılmaz tükenmiş, geride bir ton eli boş müşteri bırakmıştı. Her ne kadar artık kalmadığı için Project Scorpio Edition”dan edinemeyecekseniz de, Microsoft”un süper güçlendirilmiş konsolunu bu akşamdan itibaren sipariş vermek için ikinci bir şansınız olacak. GameStop”un bildirdiğine göre ön siparişler bu akşam (20 Eylül) 20:00 civarında başlayacak.

Xbox One X 499$”dan başlıyor olmakla birlikte GameStop  eski konsolunu getirenlere 200$”a kadar iskonto sağlıyor. Bu akşamki satışların ne oranda hızlı geçeceğini bilmiyoruz ama, geçmişten edindiğimiz bazı tecrübeler de var tabii. Konsol ön siparişlerinde satışlar oldukça hızlı gerçekleşme eğilimi gösterir. Bu nedenle eğer 7 Kasım”da bir adet konsolunuz olsun istiyorsanız, 20:00 öncesinde makine başında olsanız, iyi olur.

Bununla birlikte diğer perakendecilerin de kendi stoklarında konsol bulunuyor. örneğin Walmart, 21 Eylül”de yeni bir parti konsol alımı yapacağını duyurdu. Bir tahmin yürütmek gerekirse bu konsollar tatil sezonu boyunca bulunabilecek cinstendirler fakat, Xbox One Elite Controller”a olan sürpriz talep de yüksek teknolojili Xbox ürünlerine olan iştahı önemli ölçüde arttırabilir.

Xbox One X, 4K TV”si olan, güçlü elektronik cihazlara aşina, biraz da havaya verecek parası olanlar için yapılmış bir makine. Standart Xbox One S için yapılan tüm standart oyunları oynatabilen konsolun farkı, daha yüksek çözünürlük ve çerçeve oranlarını beraberinde getiriyor olması. Birincil rakibi PS4 Pro”dan daha güçlü olan makinenin gücü, satışlara ne oranda yansıyacak, hep birlikte göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here