Xbox One X ile birlikte video oyun dünyasının en güçlü konsolunu üreten Microsoft'a bir eleştiri de Crytek kanadından geldi.

Oyunları 4K çözünürlükte oynatabilen konsol, yeterli sayıda özel oyunu olmaması sebebi ile eleştiriliyor.

Xbox One X ile birlikte video oyun dünyasının en güçlü konsolunu üreten Microsoft'a bir eleştiri de Crytek kanadından geldi. Oyunları 4K çözünürlükte oynatabilen konsol, halen yeterli sayıda özel oyunu olmaması sebebi ile eleştiriliyor. Crytek'in ürün müdürü olan Collin Bishop ise konsolu özel oyunlarını değil, ön plana çıkartılan donanımını eleştirdi. Bishop'a göre Xbox One X'in işlemcisi, orta seviye bir PC'nin sahip olduğu işlemcinin üçte biri kadar. AMD'nin Jaguar işlemcisini kullanan Xbox One X, Bishop'a göre özellikle Ryzen tipi işlemciler ile karşılaştırılınca geride kalıyor.

Xbox One X, donanım tarafında da yeterli değil

Oyunları 4K çözünürlüğe yükseltmek için geliştiricilerin çok sarf ettiğini belirten Collin Bishop'un bu sözlerinden sonra Microsoft'un nasıl adımlar atacağını merak ediyoruz. Donanımsal olarak ön plana çıkartılan konsolun donanımının eleştirilmesi, Microsoft'a prestij anlamında zararlar verebilir. Son olarak Playerunknown's Battlegrounds ile tekrar ön plana çıkartılan Xbox One X, oyunu sabit 60 FPS değerinde oynatamıyor. PUBG'yi bile 60 FPS'te çalıştıramayan bir konsolun ilerleyen dönemlerde çıkacak oyunlarda saf 4K çözünürlüğü nasıl bir stabilite içerisinde vereceği ise muallak.

Etiketler: crytek microsoft xbox-one-x 4k xbox-one amd
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam