Ana sayfa Donanım XBOX One Ses Komut Desteği düzelecek

XBOX One Ses Komut Desteği düzelecek

0

Kinect destekli XBOX One“ın, gelecek olan güncellemeyle ses komut desteği özelliğinin yüzde 80-90 oranında düzeleceği, Kinect“in oturma odasında kullanımıyla tam performans alınabileceğini belirtti. Microsoft oyun konsolu XBOX One için bu hafta sistem güncelleştirmesini duyurdu. Gelecek hafta çıkması beklenen Kinect güncelleştirmesiyle Kinect“in pek çok sorunu düzelecek.

 

Microsoft, 11 Şubatta ilk sistem güncelleştirmesini duyurmuştu. Hatırlanacağı üzere dün sistem güncelleştirmesi haberini sizlerle paylaşmıştık. Bugün yeni gelen bilgiler arasında Kinect ile ilgili güncelleştirmeler yer almakta. Güncelleştirme de yerel dil desteği sunulacağı söylentisi dolaşmakta. Şayet söylenti doğruysa yerel dil desteği ile kendi dilimizle televizyondan kanal değiştirtip, diğer uygulamaları sesli komut desteğiyle kullanabileceğiz.

 

 

Gelecek olan ikinci büyük sistem güncelleştirmesiyle XBOX One“ın, daha performanslı bir şekilde kullanılacağı, uygulama ve programlarda 500 GB“lık sabit disklerin daha verimli kullanılacağı, kontrol göstergesindeki ekranın pil tasarrufu yapacak şekilde yeniden düzenleneceği, ana ekrandaki simgelerin yeniden düzenleneceği söylendi.

 

Microsoft“a gelecek olan ikinci büyük sistem güncelleştirmesi 4 Mart tarihinde kullanıcılara sunulacak. Bu güncelleştirme Titanfall oyunuyla geleceği için bir haftalık bir gecikme süresi olabilir, bu da 11 Mart”a denk geliyor. XBOX severler sistem güncelleştirmesini dört gözle beklerken Kinect güncelleştirmesiyle Kinectle ilgili yaşadıkları sorunlardan kurtulmuş olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here