Ana sayfa Donanım XBOX One kulaklığı yenilendi

XBOX One kulaklığı yenilendi

0

Hatırlanacağı üzere, ilk olarak Microsoft firmasının oyun konsolu olan XBOX 360“ta başlattığı, bütünleşik oyun kontrolcüsü kulaklık girişini rakibi Sony, yeni oyun konsolu olan PlayStation 4“ün kontrolcüsü DualShock 4“e aktarmıştı. XBOX One“da bütünleşik kulaklık girişini kullanmaya devam eden Microsoft, 3.5 mm”lik kulaklıkların kontrolcüye girmemesinden dolayı kullanıcılar tarafından eleştirilmişti.

 

 

 

 

Sony“nin kontrolcüsü Dual Shock 4“ün 3.5 mm“lik kulaklıkları desteklemesinden dolayı bu kararı alan Microsoft, yeni konsol paketlerinde kulaklık adaptörünü içinde barındırıp barındırmayacağı ile ilgili söylentiler dolaşmakta, ilerleyen zamanlarda bunu göreceğiz. Kulaklık adaptörünün, XBOX severler için güzel bir haber olacağı kesin zira XBOX One“da, dahili bluetooth özelliği yer almamakta. PlayStation 4“te Bluetooth olmasından dolayı Microsoft, kullanıcılardan eleştiri alıyordu. Aparat yardımıyla Bluetooth cihazlar, XBOX One“da kullanılıyor, tıpkı XBOX 360“ta olduğu gibi.

 

 

XBOX One kontrolcüsü, XBOX 360 gibi 3.5 mm”lik kulaklık girişini desteklemiyordu. Harici olarak satılması beklenen kulaklık çevirici adaptörlerle artık tüm bu sorunlar ortadan kalkacak. Mart ayında Microsoft tarafından satışa sunulacak adaptöre 25 dolar fiyat etiketiyle sahip olabileceğiz.  Adaptör üzerinde de ses açma-kapama, sessiz modu, sohbet modu ve konsol modu yer almakta.

 

Yeni çıkacak olan XBOX One serisinde adaptörün dâhili olarak yer alacağı gelen iddialar arasında. Bu da konsolun 80 dolar daha fiyatının artmasına neden olacak. özellikle FPS, ve çoklu oyuncuyla mücadele etme taraftarıysanız, Mart ayı sizin için güzel geçecek demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here