Ana sayfa Donanım XBOX One kırıldı

XBOX One kırıldı

0

Sony’nin yeni oyun konsolu Play Station 4′ün dünya çapında 5 milyon sınırını geçip 6 milyona yaklaşması, Microsoft’un sinirlerini zıplatmaya yetti bile. üstelik kendi ülkesi A.B.Dde, Play Station 3′ten sonra satışlarda rakibinden geri kalması, Microsoft’u yeni hamleler yapmaya itti. Gelen söylentiler arasında yıl sonuna doğru Microsoft, 1. Nesil XBOX One’ları tüm dünyada satışa çıkarıp, ardından yapacakları 2.model XBOX One‘ları -ki Slim, ince kasalı olması bekleniyor-  piyasaya sürüp rakibiyle arayı kapatması bekleniyor.

 

“XBOX One” Kırıldı

 

 

Bir diğer gelen en önemli söylentiler arasında XBOX One’ların kırıldığı yer almakta. Kara borsaya düşen XBOX One oyunları, torrent sitelerinde de yer almaya başladı; lakin kopya oyun oynatma işinin nasıl gerçekleşeceği ile ilgili bilgiler henüz bilinmiyor. Sony hackerı olan George Hotz’un artık Microsoft hackerı olacağı önemli iddialar arasında. Hatırlanacağı üzere Hotz, Play Station 3′ü kırmış, bu başarısından dolayı Japon yetkililer tarafından özel ilgiyle karşılanmış. ülkesinde hakkında açılan davalardan dolayı hackerlık işine bir süre son vermişti. Şayet Hotz, ülkesinin konsolu olan XBOX One’ı kırarsa tüm dünyada süper kahraman gibi kendisinden söz edileceği kesin.

 

Konsolu eski tarz Jail-Break yöntemiyle mi yoksa yazılım yöntemiyle kıracağı bilinmiyor. Tek bilinen şey ilerleyen ayların yeni maceralara gebe olacağı. Bu arada Microsoft’un konsoluna yapılan hackerlık girişimlerine ne cevap vereceği de büyük merak konusu. Kimileri Sony gibi kopya oyun oynatmayı önleyeceğini, kimileri de bu duruma göz yumacağını söylüyor. Hotz’un oyunlara crack hazırlayıp kıracağı da bir diğer şık olarak yer almakta.

 

“XBOX One” Kırıldı

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here