Ana sayfa Donanım Xbox One”ın geleceği belli oldu

Xbox One”ın geleceği belli oldu

0

Xbox One piyasaya sürüldüğünden beri, Microsoft‘un oyun konsolu ile ilgili radikal kararlar alınıyor. Değişiklikler kamuoyunda “dramatik” olarak yorumlansa da, Xbox değişimi Microsoft‘u ümitlendiriyor. Xbox ile birlikte farklı bir ev eğlencesi anlayışı getirmek isteyen Microsoft, Xbox departmanı ile ilgili çalışmalarını bitirdi ve Microsoft çalışma merkezlerinde ev eğlencesi departmanı ile gelecek nesil Xbox‘lar ve şirketin getireceği ev eğlencesi anlayışı da tasarlanıyor. 

Microsoft, henüz bu sonbahar Xbox‘lara sistem güncellemesi getireceğini duyurması ile,  şirket yetkilileri Gamescom 2014 etkinliğinde Xbox One‘ın ve yeni nesil Xbox‘ların geleceği hakkında ipucu verdiler. öncelikle, Microsoft tarafından konsol oyuncuları için çok fonksiyonlu bir “Early Access” sistemi getiriliyor. Bu sisteme ek olarak, Microsoft‘un fazlasıyla bel bağladığı Cortana uygulaması da gelecek yeni Xbox’lara uyarlanacak. En şaşırtıcı yenilik ise, Microsoft Xbox One ve gelecek Xbox‘lar için yeni bir altyapı ve işletim sistemi geliştiriyor.

 

 

 

Xbox‘lar ile ilgili merakla beklenen gelişme ise, Xbox‘larda Cortana‘nın nasıl geliştireceği konusu. Microsoft, geleceği için “olmazsa, olmaz” dediği Cortana‘ya ev eğlence sistemlerinde Xbox‘ın sistem yenilikleriyle birlikte tanışacağız. Microsoft tarafından Xbox One için sistem güncellemesi getirileceği söylenirken aynı zamanda, şirket yetkilileri bu yeniliklerin uzun soluklu olacağını da dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here