Ana sayfa Haber Xbox One artık akıllı telefonlara da yansıyacak

Xbox One artık akıllı telefonlara da yansıyacak

0

Bir kaç ay önce Microsoft‘un Xbox One için SmartGlass uygulaması kararından sonra Xbox, televizyonların yanı-sıra, tablet ve akıllı telefonlarda da Xbox One kullanımını mümkün kılacak girişimler arttırıldı. Xbox‘lara getirilen yeni güncellemede, kullandığınız akıllı telefon veya tablet hangi işletim sistemini taşırsa taşısın, mobil cihazlarınızı Xbox cihazlarınıza senkronize edebileceğimizin müjdesi verildi.

Xbox One için getirilen bu güncelleme kararı İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’da geçerli. Görünüşe göre, Türkiye’de de bu ay ön siparişe açılan Xbox One‘ların tam olarak piyasaya sürüldüğünde, Türkiye’deki kullanıcılar da bu özelliği kullanabilecekler. Bu özellik, hiç bir şekilde kablo veya başka bir aparat istememesi de ayrıca olumlu özellik.

 

 

SmartGlass güncellemesi ile birlikte güncellemede Xbox One için başka özellikler de bulunuyor. Güncelleme ile birlikte getirilen “Friends” özelliği, Boot-to-TV seçenekleri ve yeni USB depolama özellikleriyle henüz tam açıklanmayan bir çok özellik taşıyor. Güncellemenin sıradaki ülkelerden bir tanesi ABD, ABD’den sonra da Türkiye’ye yayılması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here