Ana sayfa Oyun Xbox Kinect ile formda kalın

Xbox Kinect ile formda kalın

0

Microsoft tarafından piyasaya sürüldüğünden beri satış rekorları kıran Xbox Kinect, yaz formunuzu korumanıza yardımcı olacak

Hiçbir kumandaya ihtiyaç duymadan vücut hareketlerinizi en ince detaylarına kadar algılayarak oyuna dahil eden Kinect sayesinde Dance Central ile becerikli bir dansçıya dönüşebilir, Nike+ Kinect Training ile dilediğiniz an kişisel eğitmeniniz gözetiminde spor yapmanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Microsoft”un Xbox360 oyun konsolu için özel olarak geliştirdiği ve piyasaya çıktığı ilk günden itibaren oyun ve eğlence anlayışını tamamen değiştiren hareket algılama sistemi Xbox Kinect, evinizde hareket ederek yaz aylarında kavuştuğunuz ideal formu korumanıza yardımcı olacak.

Xbox Kinect, üzerinde yer alan kamera ve algılayıcılar sayesinde televizyonun karşısında yaptığınız tüm hareketleri takip ederek oyunları beden hareketlerinizle yönlendirmenize yardımcı oluyor. Herhangi bir öğrenme süreci ve kumanda cihazı gerektirmeyen ve tamamen doğal vücut hareketlerinizi temel alan bu sistemle, eğlenceyi ailenin tüm bireyleriyle paylaşmanın yanı sıra her türlü vücut hareketine dayalı egzersizleri de uygulamak mümkün. Bu da Xbox Kinect”i eğlencenin yanı sıra harika bir egzersiz platformuna dönüştürüyor.
 

Kullanıcılar, diledikleri an Xbox 360 üzerinde yayınlanmış olan Dance Central ve Kinect Sports gibi oyunlarla harekete dayalı eğlenceye adım atabiliyorlar. Daha düzenli ve profesyonel sonuçlara yönelik kişiye özel egzersiz programları arayışında olanlar içinse Nike+ Kinect Training gibi daha profesyonel uygulamalarda mevcut.

Profesyonel fitness danışmanları eşliğinde kurgulanan Nike+ Kinect Training egzersiz programı, program öncesinde kullanıcıyı yaklaşık 10 dakikalık bir değerlendirme sürecindengeçirerek vücut esnekliğini ve genel zindelik durumunu ölçüyor. Daha sonra kullanıcının zayıflama, forma girme ve vücudu güçlendirme yönündeki tercihine bağlı olarak topladığı bilgiler eşliğinde kişisel özel bir egzersiz programı oluşturuyor. Amaca yönelik olarak kurgulanan haftalık egzersiz programları çerçevesinde, her dört günde bir kullanıcının gelişimi gözlenerek egzersiz programı gerektiğinde mevcut gelişime göre yeniden düzenleniyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here