Ana sayfa Haber Xbox‘ın yepyeni oyun servisi olan Xbox Game Pass, Ocak 2018 güncellemesi ile...

Xbox‘ın yepyeni oyun servisi olan Xbox Game Pass, Ocak 2018 güncellemesi ile karşımızda!

0

Xbox”ın yepyeni oyun servisi olan Xbox Game Pass, Ocak 2018 güncellemesi ile karşımızda. Xbox Game Pass bünyesinde hali hazırda 100″den fazla oyun barındırıyor ve her ay güncellenerek büyük yapımları ekranlarımıza taşımaya devam ediyor. Kütüphanesi günden güne büyüyen ve güncellenen sistem, yeni duyurulan oyunları ile Ocak 2018 indirmeye sunacağı oyunları açıkladı. “Nedir bu Xbox Game Pass?” dediğinizi duyar gibiyim buyurun kısaca izah edelim.

Xbox Game Pass, bir Microsoft oyun aboneliği servisi. Abone olduğunuzda ayda yalnızca 29,00 TLödeyerek 100″ün üzerinde oyuna sahip oluyorsunuz. Sadece Xbox One için değil tabii ki. Ayrıca geri uyumlu Xbox 360 oyunlarına da sınırsız erişebiliyorsunuz. Sistem her ay güncellenerek, yeni oyunlar ekleniyor.  Zamanı dolan ve eski olan oyunlar gidiyor, yerine de yenileri geliyor. Kısaca karşımızda giderek büyüyen ve güncellenen dev bir oyun kütüphanesi bulunuyor. Ayrıca  29,00 TL olan fiyat kısa süreliğine yeni üyelere, Türkiye”de sadece 1 TL, Amerika”da ise 1 Dolar olarak sunuluyor. Süre tamamlandığında ise eski fiyattan üyeliğimiz devam ediyor.

Xbox Game Pass genelde PlayStation Now ile karşılaştırılsa da aslında sistemler çok farklı. Şöyle ki; PlayStation Now bir yayın servisi. Yani, oyunları indirmek yerine internet bağlantınız üzerinden oyunları oynuyorsunuz. Xbox Game Pass”de ise Xbox One”ınıza oyunları indirmeniz gerekiyor. İndirmiş olduğunuz oyunlara sahip olamıyorsunuz fakat aboneliğiniz süresince istediğiniz kadar oynamanıza fırsat veriyor. İlle de benim olsun diyorsanız sisteme üye olduğunuz için size özel %20 indirim hakkı veriyor.

Ocak 2018 güncellemesi ile kütüphaneye eklenecek yeni oyunlar ise şöyle; NBA Playground, Injustice: Gods Among Us, Devil May Cry 4 Special Edition, Fuzion Frenzy, Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, Deadlight: Director”s Cut, Zoo Tycoon, WRC 5: World Rally Championship, Bayonettave Tecmo Bowl Throwback.

Her şey bir yana, Microsoft”tan bu yaza damga vuracak harika bir işbirliğinden bahsetmeden olmaz. Herhangi bir kar amacı gütmeden, Gamechangers ile yapılan işbirliği ile Xbox Game Pass”e üye olan her üye başına hasta çocuklara 10 Dolar değerinde bağışta bulunacak. Bu sosyal proje ile ilgi uyandıracak olan Microsoft sadece oyuncuları değil, hasta yataklarında şifa bekleyen genç nesli de düşünerek harika bir işe imza atacak gibi duruyor. Xbox Game Pass sistemine üye olmak için daha iyi bir zaman olamaz diye düşünüyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here