Ana sayfa Donanım Xbox”a ESPN desteği

Xbox”a ESPN desteği

0

Proje hayata geçerse Xbox’ın potnsiyeli artacak

Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre ABD’nin en büyük yayın ağlarından ESPN, gelir kaynaklarını zenginleştirmek adına Xbox üzerinden bir proje planlıyor.  ESPN sadece 3D yayın yapabileceği bir yayın ağı üzerinde çalışıyor. Bu 3D yayın ağının tam olarak 11 Haziran’da hizmet vermeye başlayacağı söyleniyor. Bilinen kadarıyla ESPN bu ağla birlikte en az 85 spor faaliyetini 3D olarak yayınlayacak.

Ney York Times’a göre ESPN’in bu 3 boyutlu yayını Xbox Live’a gelebilir. Yani bu da 20 milyon Xbox Live kullanıcısının “Xbox 360” adı verilen servisten faydalanabileceği anlamına geliyor. Ancak kullanıcıların bu hizmetten faydalanabilmesi için Xbox Live Gold üyeliğine göre bir ücret ödemesi gerekeceği belirtiliyor.

Bunun yanında ESPN’in Xbox 360 bünyesine Netflix, Twitter, Facebook entegrasyonlarında olduğu gibi katılabileceği de ihtimaller arasında. Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın belirttiği kadarıyla da şu zamana kadar toplam 39 milyon adet Xbox 360 ve 20 milyar dolarlık oyun satılmış durumda. Bu vesileyle Xbox 360 kullanıcıları arasında gerçekten büyük bir potansiyel olduğunu söyleyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here