Ana sayfa Oyun Xbox 720″den yeni haberler var

Xbox 720″den yeni haberler var

0

Microsoft, oyun konsolu dünyasına sunduğu Xbox 360’tan bir türlü vazgeçemiyor. Firmanın son olarak 2012 oyun konsolu planları açıklandı.
 

Microsoft’un oyun konsolu dünyasına sunduğu Xbox 360, yıllar öncesinin teknolojisini barındırmasına rağmen halen daha firmanın bu alandaki en büyük kozu olma ünvanına sahip. Microsoft’un Xbox 360’tan sonraki yeni nesil oyun konsolu olması düşünülen Xbox 720, bir süre daha bizleri bekletecek gibi görünüyor. Zira Microsoft France Pazarlama Müdürü Cedric Delmas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Xbox 360’ın başarısı bizleri memnun etmeye devam ediyor. Bunu, 2011 içerisinde Xbox 360’ın fiyatında bir indirime gitmememizden de anlayabilirsiniz. Dolayısıyla 2012 yılı içerisinde Xbox 720’yi ya da adı ne olacaksa yeni Xbox’ı piyasaya sürme gibi bir niyetimiz yok” cümlelerini kullandı.

 

Xbox 360
Sene içerisinde piyasaya sürülmeyecek olan Xbox 720 ile Microsoft’un, sene içerisinde piyasaya sürülecek olan Nintendo Wii U ile rekabetten kaçtığı söylentilerine ise yine Delmas’tan cevap geldi: “Nintendo, Wii U’yu 2012’de piyasaya sürmeyi uygun bulmuş. Biz farklı bir tarihi uygun buluyoruz. ürünlerimizi alıp dövüştürecek değiliz. Her firma kendi ürünü için en uygun tarihi beklemek ister” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here